У Польщі навчається майже 188 тисяч українських дітей, які виїхали після початку повномасштабної війни

У Польщі навчається майже 188 тисяч українських дітей, які виїхали після початку повномасштабної війни

Школярки
Учениці молодших класів, Київ. Фото: Уніан

У польських школах і дитсадках навчається 187,9 тисячі українських дітей, які приїхали до Польщі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Про це повідомляє PAP, з посиланням на дані міністерства освіти і науки Польщі.

Згідно з даними системи освітньої інформації (SIO), станом на 14 лютого цього року, в системі дошкільної освіти країни перебувало близько 43,8 тис. дітей з України, які прибули після 24 лютого 2022 року. У середніх школах Польші у цей період навчалося близько 116,8 тис. українських учнів, а в ліцеях, технікумах і професійних училищах – 27,2 тис.

Найбільше дітей, які приїхали до Польщі після 24 лютого, навчається у Мазовецькому воєводстві (Варшава) – 33,6 тис., Сілезькому (Катовіце) та Нижньосілезькому (Вроцлав) воєводствах – по 21 тис. Серед міст найбільше українських дітей навчається у Варшаві (17,2 тис.), Вроцлаві (8,5 тис.) та Кракові (7,4 тис.).

На початку лютого міністр освіти і науки Польщі Даріуш Пьонтковський під час засідання комісії Сейму з питань освіти, науки і молоді заявив, що за останні декілька місяців кількість українських учнів, які опинилися в Польщі після 24 лютого 2022 року є стабільною.

За даними міносвіти Польщі, на кінець квітня минулого року кількість українських дітей, які приїхали до Польщі після початку війни Росії проти України, становила понад 193 тис., а на кінець навчального року у червні – 182,6 тис.

За даними відомства, станом на 14 лютого 2023 року, в польських закладах освіти працювало 1792 вчителів з України, з яких 1120 приїхали до Польщі після 24 лютого минулого року.

Станом на сьогодні, в Польщі на сьогодні перебуває понад 2,5 млн громадян України, з них понад мільйон прибули після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну

21 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін визнав правосуб'єктність "ЛНР" і "ДНР" і заявив, що їх визнають у межах Донецької та Луганської областей. Він також підтвердив, що це означає крах Мінських домовленостей. За три дні, 24 лютого 2022 року, Путін заявив, що Росія вводить війська на територію України з метою проведення “військової операції з денацифікації та демілітаризації”. Одразу після цього звернення близько 5 ранку війська РФ почали обстрілювати об’єкти інфраструктури по всій Україні, а також житлові квартали.

Скільки людей виїхали з України через війну

У грудні 2022 року уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що з початком повномасштабного вторгнення з України виїхало понад 14,5 мільйона українців. З них 11, 7 млн в’їхало до країн Євросоюзу. 7,7 млн зареєстровані в Європі як отримувачі тимчасового захисту. В Україні зареєстровано 4,7 млн внутрішньо переміщених осіб.

Через російське вторгнення в Україну та виїзд громадян за кордон чисельність населення України могла скоротитись до 33,5 мільйона людей.

Читайте також

Ми не можемо зайти на територію РФ і силою забрати наших дітей — Зеленський

"Не варто мріяти про нездійсненне: 90% біженців не повернуться в Україну" — директорка Інституту демографії Лібанова

На початок