Ми не можемо зайти на територію РФ і силою забрати наших дітей — Зеленський

Ми не можемо зайти на територію РФ і силою забрати наших дітей — Зеленський

Ексклюзивно
Президент України Зеленський
. Зеленський на пресконференції 24 лютого 2023 року в Києві. Фото: ОП

Україна не може "силою" забрати дітей, яких Росія вивезла з тимчасово окупованих територій.

Про це кореспонденту Суспільного під час пресконференції "Лютий. Рік незламності", яка присвячена річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну заявив президент України Володимир Зеленський.

"Силою забрати дітей ми не можемо, бо ми не можемо зайти на територію Росії. Силою і міжнародні організації не можуть, бо "не мають мандата". Ми можемо тиснути", — заявив Зеленський.

За його словами, навесні має відбутися саміт United for Justice, де українська сторона буде обговорювати питання повернення до країни депортованих Росією дітей.

"Початок березня — один з таких кроків. Це буде конференція у Львові, там буде прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан, буде багато лідерів та міжнародних організацій. Там будуть говорити про всі можливості й рішення", — сказав президент України.

Він додав, що в цьому напрямку працюють всі відповідні органи, які займаються даним питанням депортації українських дітей до РФ.

"Працює наш омбудсмен, наш Координаційний центр. Росія вважажає, що нікого не крала. Вони вважають, що дали прихисток дітям, які тікають від "нацистів", — зауважив президент України.

За його словами, з цього приводу постійно ведуться розмови з лідерами ЄС. Але Зеленський вважає, що тільки деокупація територій і перемога України посприяють якнайшвидшому поверненню українських дітей додому.

"Це не магістраль вирішення питання. Магістраль — це деокупація і глобальне закінчення війни, наша перемога. Діти повинні повернутись додому", — підкреслив Володимир Зеленський.

Насильницька передача дітей з однієї групи в іншу, є однією з ознак геноциду відповідно до статті II Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року "Про запобігання злочину геноциду та покарання за нього”.

За даними Національного інформаційного бюро, безпосередньо до РФ депортували 4600 українських дітей, повернути вдалося 96. З Маріуполя російські окупанти вивезли до Росії понад 1300 дітей.

Читайте також

Росіяни вивезли з України 4600 дітей — офіс омбудсмена

Лубінець: Омбудсмен РФ Москалькова може бути причетна до депортації українських дітей

"Стаємо сильнішими разом". В Україні запустили ініціативу з психологічної підтримки дітей під час війни

На початок