Соратник Саакашвілі заявив, що його переводять у реанімацію, у клініці заперечують

Соратник Саакашвілі заявив, що його переводять у реанімацію, у клініці заперечують

Доповнено
Соратник Саакашвілі заявив, що його переводять у реанімацію, у клініці заперечують
Міхеіл Саакашвілі у палаті в лікарні "Вівамеді" 12 грудня 2022 р. : Скріншот з відео

Колишнього президента Грузії Михеіла Саакашвілі переводять із палати в реанімацію у критичному стані, заявив член заснованої Саакашвілі опозиційної партії "Єдиний національний рух" Георгій Чіладзе. Керівниця тбіліської клініки "Вівамеді", куди шпиталізували політика через COVID-19, заперечила цю інформацію.

Про це він сказав у коментарі журналістам, повідомляє Руставі 2.

"Щойно розмовляв із особистим лікарем (Сакашвілі — ред.). Стан здоров'я президента на критичному рівні, для збереження його життя важливо, щоб його перевели до реанімаційного відділення. У ці хвилини готується реанімаційна палата", — заявив Чиладзе.

Раніше мати Міхеіла Саакашвілі Гіулі Аласанія повідомила, що сьогодні на світанку 31 січня експрезидент знепритомнів, інформує Грузія Online. За її словами, Саакашвілі важко хворий, і, попри те, що він одужав після перенесеного COVID-19, у політика досі тримається висока температура, і він не може пересуватися.

"Це трапилося о 3-4 ночі. Це сталося у ванній, мабуть, він увійшов і впав. Вночі в палаті нікого немає, медсестра сидить далі у коридорі. Коли мій син кличе її, вона приходить. Приходили сьогодні лікарі, оглядали його, я також розмовляла з неврологом і лікарем. Сильно ослаб, це сталося з цієї причини", — зазначила вона.

Водночас директор клініки "Вівамед" Ніно Надірадзе заперечила слова Георгія Чіладзе, повідомляє Грузія Online. Вона заявила, що Михеіла Саакашвілі "поки що не переводять" до реанімаційного відділення. У коментарі Першому каналу Грузії Надірадзе зазначила, що Саакашвілі перебуває у своїй палаті.

Що сказав Суспільному про стан здоров’я Саакашвілі один із лідерів партії "Національний рух" Коба Накопія

Соратник Саакашвілі, один із лідерів партії "Національний рух" Коба Накопія розповів Суспільному, що розмовляв з мамою Міхеіла Саакашвілі. Вона підтвердила зі слів його лікаря у клініці, де перебуває експрезидент, що його перевели у відділення інтенсивної терапії, в реанімаційний блок.

“Адже лікарі через те, що він сильно втрачає вагу і не приймає їжі — не тому, що він не хоче, а просто не може, його стан не дозволяє, життєво важливі показники у нього критичні — тому тримати його в палаті лікарі вважають нераціональним і перевели його у відділення інтенсивної терапії, де будуть намагатися відновити ці показники”, — сказав Накопія.

За його словами, робитимуть це за допомогою штучного харчування, введення життєво необхідних вітамінів і мінералів.

“У нього зараз, як кажуть лікарі, гостра форма цієї кахексії, там можуть початися незворотні процеси. Фон — отруєння”, — сказав Накопія.

Що відомо про арешт та стан здоров‘я Саакашвілі

1 жовтня 2021 року вперше за вісім років колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі прибув з України до Грузії. Своє рішення політик пояснив тим, що "хоче захищати волевиявлення громадян" на місцевих виборах в країні. Увечері того ж дня його затримали і доправили до в'язниці у місті Руставі. Після цього політик оголосив голодування і назвав себе "політичним в'язнем". Проти Саакашвілі відкрили справу про незаконний перетин грузинського кордону.

6 листопада Служба держбезпеки Грузії звинуватила Саакашвілі у тому, що він начебто координує з в'язниці дії, спрямовані на насильницьке повалення влади. У ніч проти 20 листопада Саакашвілі доправили у військовий шпиталь у місті Горі. Після цього політик погодився припинити голодування, яке тривало 50 днів, та почав харчуватися за спеціальною схемою.

21 лютого 2022 року Саакашвілі вдруге оголосив про безстрокове голодування на знак протесту проти дій грузинської влади, які, за його словами, не надають йому належної медичної допомоги.

На початку травня 2022 року лікарі і родина Саакашвілі заявили про катастрофічний стан здоров'я Саакашвілі і вимагали від грузинської влади відправити його н7а лікування за кордон.

12 травня колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі перевели зі слідчого ізолятора в місті Руставі до цивільної клініки "Вівамед".

Адвокат Саакашвілі Шалва Хачапурідзе повідомив, що лікарі підозрюють у колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі туберкульоз та деменцію. Загалом ув’язненого політика перевіряють на 34 захворювання.

У липні адвокат Саакашвілі Валерій Гелбахіані заявив, що його підзахисний йде з політики. За словами адвоката, основне питання, яке стоїть сьогодні на порядку денному, це порятунок життя Саакашвілі.

19 листопада мати Саакашвілі заявила, що в організмі її сина виявили підвищений вміст важких металів: ртуті, барію, талію. Пенітенціарна служба Грузії спростувала цю заяву.

Згідно зі свідченнями, наданими раніше в суді американським неврологом Шахін Е. Лакхан, Саакашвілі "серйозно хворий" і страждає численними "дисфункціями". Лахан стверджує, що судоми Саакашвілі та "неідентифікована, швидко прогресуюча деменція" є одними з його найсерйозніших діагнозів.

Саакашвілі, за словами Лахана, має низку хронічних захворювань, які загрожують його життю. Він наголосив, що якщо Саакашвілі не нададуть належної допомоги, він може померти.

Читайте також

"Ні і ніколи". Президентка Грузії заявляє, що не помилує Саакашвілі

Стан катастрофічний: Лікарі і родина Саакашвілі вимагають відправити його за кордон

Затримання Саакашвілі у Грузії: Україна офіційно визнала політика потерпілим

На початок