Онлайн-акції і цикли роликів. Як Україна відзначить День пам'яті та примирення на карантині

Онлайн-акції і цикли роликів. Як Україна відзначить День пам'яті та примирення на карантині

Ексклюзивно
Онлайн-акції і цикли роликів. Як Україна відзначить День пам'яті та примирення на карантині

В Українскому інституті національної пам'яті заявляють, що у зв’язку з продовженням карантину всі заходи інституту до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом відбудуться онлайн, і сподіваються, що українці не порушуватимуть карантинні заходи.

"Зокрема, опрацьовується формат відеомарафону для меморіально-мистецької акції "Перша хвилина миру". Традиційно відбудеться всеукраїнська акція "Мак пам’яті". Наразі доступна можливість додати рамку з маком пам’яті до світлини профілю у Facebook", — повідомили Суспільному у пресслужбі УІНП.

Також на ресурсах Інституту та в ЗМІ будуть поширені матеріали, які розповідають про мак пам’яті, зокрема соціальний ролик зі співачкою Марічкою Бурмакою про те, як виготовити символ самостійно, а також заклик одягти мак пам’яті у День пам’яті та примирення 8 травня та День перемоги над нацизмом 9 травня і поширювати символ у соціальних мережах.

Крім того, тривають переговори зі Всеукраїнською школою онлайн, щоб включити розповідь про мак пам’яті в урок історії.

Зазначається, що на початку наступного тижня (з 4 травня) стартує всеукраїнська акція "Родинні історії війни", в рамках якої Інститут заохочуватиме ділитися історіями своїх родин, пов’язаними з Другою світовою війною. Зокрема УІНП звернеться до закладів освіти із закликом на своїх ресурсах — сайтах чи сторінках у соціальних мережах — публікувати історії про Другу світову війну, пов’язані з цими закладами освіти.

Також Інститут підготував низку роликів, які спростовують найпоширеніші радянські та російські міфи про Другу світову війну, і з наступного тижня публікуватиме розповіді про внесок українців у перемогу над нацизмом.

В УІНП зазначили, що на початку травня вийде спільний відеопроєкт видавництва "Дух і Літера", Центру юдаїки Києво-Могилянської академії, каналу UKRLIFE.TV та Інституту нацпа'яті, в рамках якого публікуватимуться монологи українських інтелектуалів про Другу світову війну. Також співробітники Інституту долучаються до "Історичних вебінарів" для вчителів Українського інституту вивчення Голокосту Ткума на тему Другої світової війни.

"Інститут переніс відкриття інформаційно-просвітницької виставки до 75-ліття перемоги над нацизмом на 2 вересня 2020 року — офіційну річницю завершення Другої світової війни. Щодо можливого порушення карантинних заходів, Інститут сподівається на зрілість і виваженість українського суспільства, які значна його частина проявила під час святкування Великодня", — підсумували в УІНП.

Що відомо

  • 23 грудня новий голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович заявив, що серед його першочергових завдань на посаді — створення відкритого архіву репресивних органів, посилення роботи з закладами освіти та протидія російській пропаганді в Україні.
  • До введення карантинних обмежень Інститут нацпам'яті планував провести меморіально-мистецькі акції, виставки і круглі столи до Дня пам’яті та примирення.
  • Дробович заявив, що УІНП має розказувати про людей, які зробили свій внесок, зокрема й проливали кров за українську незалежність, а визначати, хто з них є героєм, має народ.
  • Інститут національної пам'яті мав намір провести цикл лекцій з декомунізації по школах та інших навчальних заходах України.
  • На початку квітня Кабмін затвердив список додаткових обмежень у країні на час карантину через коронавірус. Заборонено ходити без респіратора або захисної маски, зокрема по вулицях і прибудинкових територіях.
  • З 6 квітня нові обмеження набули чинності. Штраф за порушення становить від 17 до 34 тисяч гривень.
На початок