Маски, респіратори, більше двох не збиратися, шашлики — зась. Список нових урядових заборон

Маски, респіратори, більше двох не збиратися, шашлики — зась. Список нових урядових заборон

Оновлено
Маски, респіратори, більше двох не збиратися, шашлики — зась. Список нових урядових заборон
УНІАН

Кабінет міністрів України затвердив новий список додаткових обмежень у країні під час карантину через коронавірус. Водночас, якщо буде зафіксована динаміка зниження захворюваності, то в кінці квітня почнеться поступове послаблення карантину.

Повний текст рішення Кабміну вже з'явився на сайті. Зокрема, постановою уряду визначено нові обмеження на карантині та закріплюються правила проведення самоізоляції та обсервації.

З 6 квітня забороняється

 • перебування у громадських місцях без вдягненої маски чи респіратора;
 • переміщення групою більш ніж двох осіб, крім службової необхідності та супроводу дітей.
 • відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та в разі службової необхідності;
 • перебування у громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу повнолітніх;
 • відвідування дитячих та спортивних майданчиків;
 • перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу;
 • відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, установ і закладів, що надають соціальні послуги.

Стає обов'язковою обсервація для українців, які повернулися із-за кордону, і вводиться заборона самовільно покидати місце обсервації.

Уряд закликає українців відмовитися від шашликів та прогулянок у парках на найближчі три-чотири тижні. Якщо буде зафіксована динаміка зниження захворюваності, то наприкінці квітня почнеться поступове ослаблення карантину. Цей процес буде відбуватися у кілька етапів.

За словами Шмигаля, спочатку на роботу підуть люди працездатного віку, паралельно буде відновлюватися рух громадського транспорту. Проте обмеження на прогулянки, масові зібрання та інші розваги все одно будуть. А для старших людей, студентів та школярів карантин продовжать.

Нові обмеження
Нові обмеження. Кабмін

Хто підлягає самоізоляції

 • особи, які мали контакт з хворим на COVID-19, крім осіб, які перебували у засобах індивідуального захисту у зв’язку з виконанням службових обов’язків;
 • особи, щодо яких є підозра на інфікування, або особи, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації;
 • особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.

Лікар хворого або особи з підозрою на інфікування COVID-19 визначає строк самоізоляції на підставі галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Лікарі визначають перелік осіб, які потребують самоізоляції у зв’язку з контактом з хворим на COVID-19, та вносять інформацію до відповідних інформаційних систем.

Особи на самоізоляції мають внести до відповідних інформаційних систем, зокрема до мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, своє прізвище, ім’я, по батькові особи, дату народження, місце самоізоляції та номер телефону, чи особа проживає сама, чи є можливість піклування про неї іншими особами в період самоізоляції. За згодою особи також вносяться короткі відомості про хронічні захворювання та стан здоров’я на час самоізоляції.

Надання неправдивих відомостей про місце своєї самоізоляції, інформації про засоби зв’язку, недотримання режиму самоізоляції особу буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а у випадку порушення режиму самоізоляції, що призвело до тяжких наслідків, в тому числі смерті третіх осіб, до кримінальної відповідальності.

Особам, які потребують самоізоляції (крім осіб, які хворі на COVID-19) та заявили про неможливість забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами, дозволяється двічі на день вигул домашніх тварин та відвідування магазинів, що розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції, за умови використання респіраторів або захисних масок без клапану видиху.

Хто підлягає обов’язковій госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів)

 • особи, які заявили про добровільну госпіталізацію до обсерватора (ізолятора) у зв’язку з неможливістю дотримання вимог самоізоляції;
 • особи, які двічі порушили умови самоізоляції (крім осіб, визначених абзацом четвертим пункту 4 цієї постанови);
 • особи, які мали контакт із хворими або мають ознаки інфікування COVID-19 та відмовляються від медичного обстеження, за направленням лікуючого лікаря;
 • особи, які здійснюють перетин державного кордону (крім осіб, які є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей; водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою);
 • особи, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя через контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї (крім співробітників Місії Міжнародного комітету Червоного Хреста, співробітників акредитованих в Україні дипломатичних місій, зокрема тих, які провадять моніторинг ситуації та доставку гуманітарної допомоги населенню, що проживає на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою на COVID-19 особою).

Строк обсервації становить 14 днів.

Діти, які не досягли 12 років, підлягають госпіталізації до обсерватора (ізолятора) разом з одним із батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону.

Особа, яка має ознаки захворювання на COVID-19, підлягає обов’язковому медичному огляду, за результатами якого може бути направлена на самоізоляцію.

Що доручено міністерствам

Міністерство цифрової трансформації до 5 квітня 2020 року має розробити електронний сервіс з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг для можливості проведення моніторингу щодо додержання самоізоляції та/або обсервації (ізоляції) особами, зазначеними в пунктах 4 і 5 цієї постанови, за наявності згоди відповідної особи.

Міністерство охорони здоров’я має забезпечити тимчасове припинення проведення планових заходів з госпіталізації та планових операцій, крім термінових та невідкладних.

Міністерству внутрішніх справ і Національній поліції поручено забезпечити охорону громадської безпеки і порядку на прилеглій території до об’єктів госпіталізації осіб, хворих на COVID-19, обсервації (ізоляції), контроль за дотриманням режиму обсервації (ізоляції), самоізоляції, посилити патрулювання громадських місць.

Що доручено обласним державним адміністраціям та КМДА

 • облаштування спеціалізованих закладів для організації обсервації (ізоляції), харчування, транспортування до них осіб, у тому числі від пунктів пропуску через державний кордон та контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї, що потребують обсервації (ізоляції), медичне спостереження за ними;
 • встановити особливий режим на в’їздах і виїздах на/з території областей громадян і транспортних засобів, організувати моніторинг стану здоров’я подорожуючих шляхом безконтактного вимірювання температури, а в разі погіршення епідемічної ситуації обмежити переміщення між областями;
 • у разі потреби забезпечити оперативне відкликання з очної форми навчання на заочну лікарів-інтернів для залучення до надання медичної допомоги;
 • створити на в’їздах і виїздах на/з території областей контрольно-пропускні пункти, залучати в установленому порядку для роботи в цих пунктах військовослужбовців, працівників, матеріально-технічні та транспортні засоби підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, частин та підрозділів Міністерства оборони та Міністерства внутрішніх справ;
 • організувати проведення дезінфекційних заходів у жилих, виробничих, навчальних, санітарно-побутових та інших приміщеннях, будівлях і спорудах;
 • вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.

Що відомо

 • 1 квітня Кабінет міністрів опублікував список нових заборон, які планує ввести на час дії карантину. Тоді їх обіцяли доопрацювати до 2 квітня.
 • Як відомо уряд запровадив карантин з 12 березня до 3 квітня. Однак 25 березня вирішив ввести режим надзвичайної ситуації по всій території України та продовжив карантин до 24 квітня.
 • Станом на ранок 31 березня в Україні було підтверджено 549 випадків інфікування на коронавірус.
 • У Міністерстві охорони здоров’я на прохання Суспільного озвучити прогнози щодо продовження карантину повідомили: "Усе залежатиме від того, як буде поширюватися вірус і яка буде тенденція в Україні. А це залежатиме від того, як люди дотримуватимуться нинішнього карантину. Тобто ми не беремося передбачати — сказати, що не буде чи буде (продовження карантину — ред.), не можемо".
На початок