Інститут нацпам'яті проведе лекції з декомунізації в навчальних закладах

Інститут нацпам'яті проведе лекції з декомунізації в навчальних закладах

Ексклюзивно
Інститут нацпам'яті проведе лекції з декомунізації в навчальних закладах
.

Інститут національної пам'яті має намір провести цикл лекцій та інших заходів з декомунізації по школах та інших навчальних заходах України.

Про це Суспільному повідомив голова Інституту Антон Дробович.

"Інститутом наразі розробляється питання про проведення циклу публічних заходів з декомунізації, зокрема підбираються спікери, визначається проблематика, формати, локації та цільові аудиторії. Пізніше будуть проведені всі необхідні процедури та узгодження із Міносвіти. Проведення занять на тему декомунізації планується на основні методики діалогового навчання", — повідомив Дробович.

За його словами, проведення першого семінару заплановано у березні 2020 року в Каховці на Херсонщині і буде стосуватися обговорення концепції музеєфікації "Легендарної тачанки", питання демонтажу якої викликало помітний суспільний резонанс та предметну дискусію серед фахівців культурологів, істориків, митців та музейного середовища.

Крім того, наразі опрацьовується питання проведення відповідних публічних заходів на базі окремих територіальних органів Українського інституту національної пам'яті, зокрема:

  1. Південного міжрегіонального відділу (охоплює Миколаївську, Одеську,Херсонську області та АР Крим, з розташуванням головного офісу у м. Одеса);
  2. Південно-Східного міжрегіонального відділу (охоплює Дніпропетровську, Донецьку, | Запорізьку, Кіровоградську | області, з розташуванням головного офісу у м. Дніпро);
  3. "Північно-Східного міжрегіонального відділу (охоплює Луганську, Полтавську, Сумську, Харківську та Чернігівську області, з розташуванням головного офісу у м. Харків);
  4. Центрального (| міжрегіонального 1 відділу 0 (охоплює Вінницьку, Житомирську, Київську, Хмельницьку, Черкаську та Чернівецьку області, з розташуванням головного офісу у м. Вінниця).

Голова УІНП зазначив, що до організації заходів планується залучати митців, науковців, представників ЗМІ, вчителів, викладачів закладів вищої освіти, незалежних істориків, громадських активістів та співробітників Інституту.

Крім того, будуть розроблені відповідні методичні рекомендації для шкіл, що проводитимуть такі лекції власними силами. Також Інститут планує залучати до співпраці органи місцевого самоврядування і розглядати пропозиції щодо проведення заходів в конкретних містах.

Як відомо:

  • 18 вересня Кабмін звільнив голову УІНП Володимира В’ятровича, який обіймав цю посаду з березня 2014 року.
  • 4 грудня уряд призначив головою УІНП Антона Дробовича.
  • Антон Дробович — кандидат філософських наук, експерт у сфері освіти і культури, дослідник міфології та сучасних комунікацій, арткритик, член правління Молодіжної асоціації релігієзнавців. Працює доцентом кафедри культурології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та експертом Інституту суспільно-економічних досліджень.
  • 23 грудня Дробович заявив, що серед першочергових завдань на його новій посаді — створення відкритого архіву репресивних органів, посилення роботи з закладами освіти та протидія російській пропаганді в Україні.
  • Голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович заявив, що УІНП має розказувати про людей, які зробили свій внесок, зокрема й проливали кров за українську незалежність, а визначати, хто з них є героєм, має народ.
  • Президент України Володимир Зеленський заявляє про необхідність побудови "загальної" української історії і визначення спільних для всіх українців героїв, аби на їх честь називати вулиці й будувати пам'ятники.
На початок