Із 6 квітня в Україні почали діяти нові обмежувальні карантинні заходи через поширення коронавірусу COVID-19, за якими, зокрема, заборонено відвідувати парки і сквери, а в усіх громадських місцях необхідно перебувати в масці чи респіраторі.
На сайті уряду оприлюднено роз’яснення щодо нових обмежувальних заходів на період карантину. Нові заборони передбачають:
- В усіх громадських місцях потрібно бути в масці чи респіраторі. До громадських місць відносять під'їзди, підземні переходи, стадіони, парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше. У Києві до громадських місць відносяться також зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки; кінотеатри та прилегла до них територія тощо.
- Уряд не закриває церкви, проте масові та релігійні заходи заборонені.
- Вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток становить супроводження дітей незалежно від їх кількості.
- Люди старше 60 років поки що мають сидіти вдома. Але ті, хто перебувають на самоізоляції (окрім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, можуть відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди мають бути в масках або респіраторах.
- Гуляти не заборонено, але діють інші обмеження: не можна пересуватися групами більше двох осіб та ходити в парки, сквери, зони відпочинку тощо.
- Дітям до 14 років рекомендовано виходити на вулицю тільки у супроводі батьків чи опікунів.
- У парки і сквери ходити не можна. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон забороняється. Це дозволяється лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину, або через службову необхідність.
- Як і раніше, можна вигулювати домашніх тварин, проте не більше ніж удвох. Вигул домашніх тварин в парках та скверах дозволяється лише однією людиною.
- Заходи карантину наразі діють до 24 квітня, а тому всі освітні заклади переведені в онлайн.
- За порушення правил карантину — штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн. Якщо порушено санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, людині може загрожувати й кримінальна відповідальність.
- Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях здійснюватиме МВС та Нацгвардія.
Що відомо
- 25 березня уряд вирішив ввести режим надзвичайної ситуації по всій території України та продовжив карантин до 24 квітня.
- Кабінет міністрів України затвердив список додаткових обмежень у країні на час карантину через коронавірус. Якщо буде зафіксована динаміка зниження захворюваності, то в кінці квітня карантин поступово послаблюватимуть.
- За порушення карантинних обмежень суди оштрафували громадян України загалом на 272 тисячі гривень.
- Українці розповіли про ставлення до дій влади в умовах загрози коронавірусу і те, як змінилися їхні доходи під час карантину.