Більшість українських школярів знають лише загальні речі про події Революції Гідності, деталі відомі тільки 8 % дітей.
Про це під час брифінгу 17 лютого заявив голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.
"Впевнено знають про події Революції Гідності 8 % школярів. Дуже мало, як на мене", – зазначив він.
За словами Дробовича, при цьому в загальних рисах щодо протестів на Майдані обізнані 84 % школярів.
"Ці 8 % твердого знання, дивлячись із чим порівнювати – це дуже добре, з одного боку. Але, як на мене, це – тривожна цифра, яка говорить про те, що нам потрібно більше працювати", – підкреслив Дробович.
На думку голови Інституту, для виправлення цієї ситуації більше зусиль слід докладати органам влади, музеям й самим школярам.
Що думають школярі про причини протестів
При цьому директорка центру "Соціоінформ" Наталія Зайцева-Чіпак повідомила, що результати загальнонаціонального дослідження свідчать, що рівень обізнаності школярів про події Майдану відрізняється у різних регіонах країни.
"Ми можемо зазначити, що рівень поінформованості має певну регіональну специфіку. Трохи краще поінформовані мешканці західного і центрального регіону, меншою мірою – учні сходу і півдня країни", – розповіла вона.
За словами Зайцевої-Чіпак, при цьому загалом 37 % школярів назвали причиною протестів порушення прав, гідності, свобод людей та утиски свободи слова; 30,8 % – погіршення умов життя та брак коштів, 26,3 % – відмову від руху України до Європи, 23,3 % – посилення корупції, 15,5 % – надмірне зближення української влади з Росією, 15,3 % – посилення влади олігархів. 8,7% школярів вважають, що протести були спровоковані утисками опозиції з боку влади, 8,3 % – знищенням національної особливості, 4,4 % – спробами країн Заходу збільшити контроль над Україною.
Що відомо
- Рада визнала Революцію Гідності одним з ключових моментів державотворення України.
- Віцеспікерка Верховної ради Ірина Кондратюк запропонувала заслухати під час години запитань до уряду на поточному тижні генеральну прокурорку Ірину Венедіктову про хід розслідування справ Майдану.
- Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що суд у справі про розстріли на вулиці Інститутській у Києві під час протестів у 2014 році може винести вирок до кінця поточного року.