Дробович: Інститут нацпам’яті не має визначати героїв

Дробович: Інститут нацпам’яті не має визначати героїв

Ексклюзивно
Дробович: Інститут нацпам’яті не має визначати героїв
.

Голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович заявив, що УІНП має розказувати про людей, які зробили свій внесок, в тому числі й проливали кров за українську незалежність, а визначати, хто з них є героєм має народ.

Про це він сказав в інтерв'ю Українському радіо.

“Раніше на запитання, чи Бандера і Коновалець герої, ви сказали, що це складне питання. Чи можна це трактувати, що тих, хто боровся за незалежність України ви не вважаєте героями, бо незалежність України не є для вас цінністю?”, - уточнили у Дробовича журналісти.

Він відповів, що українська держава і незалежність є для нього цінністю і висловив сподівання, що так буде завжди для більшості громадян.

“По-друге, щодо складності постатей: моя особиста позиція щодо оцінки цих людей жодним чином не повинна впливати на діяльність УІНП. Щодо того, хто має визначати героїв, то явно не Інститут має це робити, а народ України. Адже не центральний орган виконавчої влади «спускає» героїв, як колись в радянський час”, - сказав голова Інституту.

За його словами, УІНП має розказувати про людей, які зробили свій внесок, в тому числі й проливали кров за українську незалежність.

“У даному випадку обидва персонажі це робили, вони мріяли про незалежну Україну, вони доклали до цього зусиль і про це має бути сказано. Але якщо в процесі ці люди, їх загони чи союзники вчиняли насильницькі дії проти цивільного населення будь-якої національності, то Український інститут національної пам’яті не забуде про це”, - наголосив Дробович.

На уточнення, щодо продовження докомунізації і, зокрема, перейменування вулиці Московської і проспекту Героїв Сталінграду та інших у Києві, він відповів, що більшість цих питань взагалі не стосуються декомунізації.

“Давайте бути чіткими у визначеннях, тому що по цьому б’ють: якщо ми під гаслами декомунізації говоримо про Московський проспект, то це не про декомунізацію, це щось між нею та мовою ворожнечі. Тут треба бути обережним, тому що потім ми отримаємо від нейтральних чи міжнародних агентів звинувачення в демонізації когось”, - заявив Дробович.

Він зазначив, що питання перейменувань це компетенція органів місцевого самоврядування.

Як відомо:

  • 18 вересня Кабмін звільнив голову УІНП Володимира В’ятровича, який обіймав цю посаду з березня 2014 року.
  • 4 грудня уряд призначив головою УІНП Антона Дробовича.
  • Антон Дробович — кандидат філософських наук, експерт у сфері освіти і культури, дослідник міфології та сучасних комунікацій, арткритик, член правління Молодіжної асоціації релігієзнавців. Працює доцентом кафедри культурології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та експертом Інституту суспільно-економічних досліджень.
  • Лауреат ІV мистецтвознавчого конкурс Stedley Art Foundation, автор циклу лекцій на тему міфології у мистецтві, а також понад 50 наукових публікацій у сфері філософії, культурології та антропології.
  • 23 грудня Дробович заявив, що серед першочергових завдань на його новій посаді - створення відкритого архіву репресивних органів, посилення роботи з закладами освіти та протидія російській пропаганді в Україні.
На початок