Новий голова Інституту нацпам’яті розповів про головні завдання на посаді

Новий голова Інституту нацпам’яті розповів про головні завдання на посаді

Новий голова Інституту нацпам’яті розповів про головні завдання на посаді
.

Голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович заявив, що серед першочергових завдань на його новій посаді — створення відкритого архіву репресивних органів, посилення роботи з закладами освіти та протидія російській пропаганді в Україні.

Так, за його словами, на створення архіву виділено 550 мільйонів гривень і приміщення на 10 тисяч квадратних метрів на Троєщині у Києві.

“Це буде найбільший відкритий архів репресивних органів у Європі. У нас одне з найкращих і найліберальніших законодавств щодо доступу до матеріалів репресивних органів. І ми продовживо цю роботу. Бо це частина декомунізації — доступ до матеріалів про злочини комуністичного режиму”, — сказав він під час своєї першої пресконференції у Києві.

Дробович зазначив, що ще одним важливим напрямом роботи Інституту під його керівництвом буде посилення роботи з закладами освіти — університетами і школами.

Він наголосив, що Інтитут нацпамяті посилить свою присутність у змісті освіти за підтримки Міністерства освіти і науки.

Зокрема, будуть створені відповідні методичні матеріали і відеоконтент, які чітко і без викривлення пояснюватимуть про логіку і важливість декомунізації.

Крім того, Дробович наголосив, що головним елементом роботи буде протидія російській гібридній агресій в Україні.

“Це що стосується боротьби з дезінформацією, з міфами, які сюди намагаються щедро постачати наші супротивники. Ми посилимо свою присутність. Зокрема, сприяючи виданню відомої книжки Сергія Громенка про 250 років російських міфів щодо історії Криму”, — розповів він.

Дробович додав, що для боротьби з такими явищами має бути посилений розвиток критичного мислення і поширення достовірних даних, історично верифікованих матеріалів, які розвінчуватимуть російські міфи щодо створення української державності.

Крім того, за його словами, пріоритетними напрямками залишаються створення музею героїв Небесної сотні і Революції Гідності та визнання на міжнародній арені Голодомору геноцидом українського народу.

“Є бажання завершити цикл робіт, які робилися попередніми службовцями. Ми продовжимо роботу щодо створення музею героїв Небесної сотні і Революції Гідності. Сподіваюся, що ми знайдемо спільну мову з прокуратурою і отримаємо дані, коли будуть зняті арешти з земельних ділянок і перейдемо до активної фази створення музею”, — сказав Дробович.

Інститут також зосередиться на культурі діалогу, яка базуватиметься на повазі сторін одна до одної.

“Починаючи від культурної реінтеграції Донбасу і до складних тем історії України, які роками були не проговорені і не висвітлені просто в силу того, що не вистачало ресурсів і уваги”, — заявив очільник інституту.

Він додав, що поки не почув жодного наміру про звільнення попередньої команди, тож якщо людей влаштовують його наміри, він не планує змінювати працівників.

Дробович зазначив, що попередня команда є високо професійними фахівцями.

Як відомо:

  • 18 вересня Кабмін звільнив голову УІНП Володимира В’ятровича, який обіймав цю посаду з березня 2014 року.
  • 4 грудня уряд призначив головою УІНП Антона Дробовича.
  • Антон Дробович — кандидат філософських наук, експерт у сфері освіти і культури, дослідник міфології та сучасних комунікацій, арткритик, член правління Молодіжної асоціації релігієзнавців. Працює доцентом кафедри культурології Національного педагогічного університету імені Драгоманова та експертом Інституту суспільно-економічних досліджень.
  • Лауреат ІV мистецтвознавчого конкурс Stedley Art Foundation, автор циклу лекцій на тему міфології у мистецтві, а також понад 50 наукових публікацій у сфері філософії, культурології та антропології.
На початок