В Україні продовжили карантин до 11 травня

В Україні продовжили карантин до 11 травня

В Україні продовжили карантин до 11 травня
. УНІАН

Кабінет міністрів вирішив продовжити карантин в Україні до 11 травня.

Про це на засіданні уряду 22 квітня заявив прем'єр Денис Шмигаль. У результаті рішення ухвалили.

Шмигаль наголосив, що, за розрахунками Академії наук, пік захворюваності на коронавірус в Україні очікується на початку травня.

"За розрахунками Академії наук, піку ми очікуємо між 3 і 8 травня", — сказав прем'єр.

Водночас, за його словами, в уряду є чіткий план виходу з карантину, який складається з п'яти етапів. Стартова точка цього плану називається "День К". Шмигаль наголосив, що для його впровадження є дві умови.

"По-перше, якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюється або коливається в межах 5%. По-друге, лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менш ніж на 50%", — сказав він.

Шмигаль додав, що, за розрахунками уряду, "День К" має настати 12 травня.

"Якщо все буде добре і епідемічна ситуація сприятиме, то 11 травня ми зможемо говорити про відкриття парків та скверів, закладів торгівлі непродовольчими товарами, частини об’єктів побутових послуг. Можливо, будуть інші пом’якшувальні заходи. Але про них ми зможемо говорити пізніше", — зазначив Шмигаль.

Нагадаємо, що напередодні міністр охорони здоров'я Максим Степанов анонсував продовження карантину, але у пом'якшеному варіанті. Зокрема, планувалося дозволити прогулянки парками та відкриття музеїв і бібліотек. Сьгодні ж очільник МОЗ, представляючи проєкт зміни до поставнови уряду, про це нічого не сказав. Натомість анонсував інші послаблення умов карантину.

"Пропонується дозволити перевезення в міському транспорті осіб, що виявили бажання бути донорами крові. Залучати до роботи окремі категорії працівників без проходження обов'язкового профілактичного огляду, термін дії якого припав на період карантину", — сказав очільник МОЗ.

Також Шмигаль анонсував запровадження до 11 травня електронного контролю самоізоляції через застосунок "Дія". 

"Запровадження (до 11 травня — ред.) електронного контролю самоізоляції замість обсервації. На практиці замість обов'язкової обсервації для низки громадян буде запроваджена самоізоляція з посиленим контролем за допомогою інструменту "Дія", — сказав Шмигаль.

Що відомо

Читайте також: В уряді радять не планувати відпустку на першу половину літа
На початок