Акції в школах, стенди, виставки. Дробович розповів про заходи на День пам'яті та примирення

Акції в школах, стенди, виставки. Дробович розповів про заходи на День пам'яті та примирення

Ексклюзивно
Акції в школах, стенди, виставки. Дробович розповів про заходи на День пам'яті та примирення
.

Український інститут національної пам'яті проведе низку просвітницько-інформаційних заходів до Дня пам'яті та примирення 8 травня і 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Про це Суспільному повідомив голова УІНП Антон Дробович.

"Так, зокрема, Інститут запропонував провести у Верховній Раді України Круглий стіл, присвячений 75-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та виробленню стратегії протидії інформаційним викликам під час відзначень 75-ї річниці Дня перемоги у Другій світовій війні", — заявив Дробович.

За його словами, також було запропоновано провести:

  • акцію серед освітніх закладів із поширення у соціальних медіа коротких історій про випускників, які загинули за незалежність та територіальну цілісність України;
  • презентувати інформаційно-просвітницьку виставку, присвячену Другій світовій війні;
  • презентувати меморіально-мистецьку акцію "Перша хвилина миру", що вже стала в останні роки традиційною під час відзначень і вшанування пам’яті жертв цієї війни.

"У рамках просвітницької інформаційної кампанії Інститут також готує серію відеороликів, метою яких є подолання радянських та імперських міфів про Другу світову війну", — заявив голова Інституту нацпам'яті.

Крім того, до Дня пам’яті і примирення у всіх регіонах заплановано відкриття інформаційно-просвітницьких стендів про українців, які були в’язнями радянських концтаборів.

Водночас до дня звільнення концтабору Маутгаузен (5 травня) Інститут планує презентувати книгу "В’язні з України в концтаборі Маутгаузен: історія та пам’ять", яку найближчим часом буде передано в друк.

Що відомо:

  • 18 вересня Кабмін звільнив голову УІНП Володимира В’ятровича, який обіймав цю посаду з березня 2014 року.
  • 4 грудня уряд призначив головою УІНП Антона Дробовича.
  • Антон Дробович — кандидат філософських наук, експерт у сфері освіти і культури, дослідник міфології та сучасних комунікацій, арткритик, член правління Молодіжної асоціації релігієзнавців. Працює доцентом кафедри культурології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та експертом Інституту суспільно-економічних досліджень.
  • 23 грудня Дробович заявив, що серед першочергових завдань на його новій посаді — створення відкритого архіву репресивних органів, посилення роботи з закладами освіти та протидія російській пропаганді в Україні.
  • Голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович заявив, що УІНП має розказувати про людей, які зробили свій внесок, зокрема й проливали кров за українську незалежність, а визначати, хто з них є героєм, має народ.
  • Дробович заявив, що всі, хто відвідає парад 9 травня в Москві, повинні зважати на те, що вони стають інструментом російської агресивної політики.
  • Інститут національної пам'яті має намір провести цикл лекцій та інших заходів з декомунізації по школах та інших навчальних заходах України.
На початок