У ЗСУ пояснили, чому РФ використовує "Шахіди" для ударів по інфраструктурі

У ЗСУ пояснили, чому РФ використовує "Шахіди" для ударів по інфраструктурі

У ЗСУ пояснили, чому РФ використовує "Шахіди" для ударів по інфраструктурі
. Іран проводив демонстрацію роботи безпілотників Shahed (Шахед) наприкінці 2021 року. В Росії його нині використовують під назвою "Герань-2". Фото: Iran's Military Achievements Media/Twitter

Російські війська використовують іранські дрони-камікадзе Shahed-136 переважно для ударів по будівлях та інфраструктурних об'єктах, бо для атак військових позицій вони малоефективні.

Про це в етері національного телемарафону заявила речниця об'єднаного координаційного пресцентру ОК "Південь" Наталія Гуменюк.

Те, що вони намагаються використовувати ці дрони по об'єктах критичної інфраструктури, позбавляють нас води, тепла, електрики, відповідає тактико-технічним характеристикам і призначенню цих дронів-камікадзе, оскільки вони спрацьовують, як сірники", — сказала вона.

Гуменюк пояснила, що удар дронів-камікадзе схожий на влучання блискавки.

"Він відпалює об'єкт і виводить з ладу не вибухом, а пожежею. Тому вони і намагаються використовувати дрон по об'єктах інфраструктури, бо по місцю скупчення людей його удар не такий ефективний", — зазначила речниця.

Вона також повідомила, що за різними даними російські війська отримали від 300 до декількох тисяч дронів-камікадзе іранського виробництва. Вони використовують безпілотники для ураження цілей, розташованих в межах 1 тис. км від точки запуску.

"Наразі ми знаємо, що дронів досить багато сконцентровано на тимчасово окупованих територіях південної частини України, але намагаються і з північних кордонів України атакувати", — сказала Гуменюк.

Що відомо

  • 13 вересня повідомлялось, що військові українських Збройних сил вперше знищили ударний БПЛА іранського виробництва.
  • З огляду на особливості конструкції апарату, експерти дійшли висновку, що, найімовірніше, йдеться про іранський БПЛА Shahed-136. При цьому на його уламках наявне маркування кирилицею – "М214 Герань-2".
  • Після цього Україна вирішила позбавити іранського посла акредитації та знизити кількість персоналу в посольстві Ірану в Києві на тлі інформації про постачання безпілотників Росії. Іран заявив, що шкодує через рішення України. Водночас Українське МЗС підкреслило, що відповідальність за погіршення дипвідносин між країнами несе лише іранська сторона.

Читайте також

Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів-камікадзе — Зеленський

Росія перекинула в Україну іранських інструкторів для контролю запусків "Шахідів" — ISW

РФ розгортає іранські БПЛА щонайменше з серпня — британська розвідка

Іран заперечує постачання безпілотників Росії для війни в Україні

"Шахіди" з маркуванням "Герань-2". Що відомо про іранські дрони, які з'явилися на озброєнні Росії

США допоможуть Україні частково закрити небо, Генасамблея ООН ухвалила історичну резолюцію. 232 день війни. Онлайн

На початок