До 10 років в’язниці: Путін посилив відповідальність для військових за здачу в полон та дезертирство

До 10 років в’язниці: Путін посилив відповідальність для військових за здачу в полон та дезертирство

До 10 років в’язниці: Путін посилив відповідальність для військових за здачу в полон та дезертирство
. Президент РФ Володимир Путін під час Східного економічного форуму, Владивосток, 7 вересня 2022 року, фото: AP

Президент Росії Володимир Путін підписав зміни до Кримінального кодексу РФ, які передбачають до 10 років позбавлення волі для військових за добровільну здачу у полон, дезертирство, відмову брати участь у бойових діях, а також посилюють покарання за низку інших вчинків.

Про це повідомляється на російському офіційному інтернет-порталі правової інформації.

Зокрема, передбачаються наступні зміни у Кримінальному кодексі РФ:

  • запроваджується покарання за добровільну здачу у полон у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 10 років позбавлення волі;
  • запроваджується кримінальна відповідальність за мародерство — до 15 років позбавлення волі;
  • військовослужбовці можуть отримати до 10 років позбавлення волі за дезертирство, добровільну здачу в полон, а також відмову брати участь у бойових діях;
  • запроваджується кримінальна відповідальність за повторне порушення умов контракту з держоборонзамовлення, за що військовим загрожуватиме від 4 до 8 років колонії. У разі невиконання завдання чи завдання збитків щонайменше на 5 мільйонів рублів передбачається позбавлення волі на термін від 5 до 10 років;
  • запроваджується кримінальна відповідальність за повторну відмову від укладання контракту щодо держоборонзамовлення на термін від 4 до 8 років.

Також, іноземці, які воюватимуть у російських військах, матимуть шанс отримати громадянство Росії за спрощеною системою.

На додачу призвані на військові збори із запасу нестимуть кримінальну відповідальність за неявку або самовільне залишення місця служби нарівні з контрактниками. При цьому періоди мобілізації та воєнного стану визначаються обтяжливими обставинами при скоєнні злочинів.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він зазначив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів, при цьому союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Станом на ранок 22 вересня у РФ затримано 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.
  • За даними ЗМІ, президент Чечні Рамзан Кадиров 22 вересня заявив, що у республіці не буде виконуватися рішення президента РФ Володимира Путіна про часткову мобілізацію, адже в регіоні "план вже перевиконано".

Читайте також

"Референдуми", російська мобілізація, посла Ірану позбавили акредитації. 213-й день війни. Онлайн

На початок