В Україні можуть запровадити обов'язковий іспит для отримання громадянства

В Україні можуть запровадити обов'язковий іспит для отримання громадянства

Важливо
В Україні можуть запровадити обов'язковий іспит для отримання громадянства
. Фото: УНІАН

Ініціативу щодо запровадження іспиту для отримання громадянства України було оприлюднено на вебсайті петицій президента 23 травня 2022 року.

Автор петиції Віталій Капустян наголосив, що іспит для отримання громадянства – розповсюджена практика в усьому світі. Такі іспити є в Естонії, Литві, Латвії, Польщі, Німеччині, США та інших країнах.

Активіст запропонував ввести обовʼязковий іспит для отримання громадянства України, який має включати: 1. Тест з української мови, 2. Тест з історії України, 3. Тест на знання конституції України, 4. Вивчення державного гімну України.

Станом на 11 липня петиція набрала 26578 голосів з 25000 необхідних.

"Питання щодо запровадження обов'язкового іспиту для набуття громадянства України потребуватиме законодавчого урегулювання. Тому я звернувся до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням комплексно опрацювати порушене в електронній петиції питання. Про результати розгляду порушених питань автора електронної петиції буде поінформовано", — йдеться у відповіді президента Володимира Зеленського.

Що відомо

  • 8 липня Верховна рада ухвалила за основу законопроєкт №5795, яким пропонується спрощення для роботодавців застосування праці іноземців та осіб без громадянства, а також зрівняти умови оплати праці.
  • Рада попередньо спростила правила виїзду дітей за кордон. Згідно з документом надати згоду на тимчасовий виїзд дитини віком до 16 років за кордон кожен з батьків може в електронній формі. Цю інформацію вноситимуть до держреєстру актів цивільного стану через портал "Дія". Також дозвіл до реєстру, як і раніше, може вносити нотаріус на підставі згоди другого з батьків. Термін дії відповідної згоди — до трьох років.

Читайте також

"Ми можемо втратити 5 млн людей" — демографиня Елла Лібанова

Вторгнення Росії в Україну, день 138. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок