Війна в Україні може створити продовольчу кризу для 323 мільйонів людей — ООН

Війна в Україні може створити продовольчу кризу для 323 мільйонів людей — ООН

Війна в Україні може створити продовольчу кризу для 323 мільйонів людей — ООН
Фото: АР

Через війну в Україні кількість людей з нестачею продовольства протягом року зросте на 47 мільйонів — з 276 млн на початку 2022 року до 323 млн протягом року.

Про це під час засідання Ради ООН з прав людини сказала Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет, повідомляє Суспільне.

За її словами, соціальні, економічні та політичні наслідки війни в Україні хвилюють цілий світ, і кінця цієї війни не видно.

"Війна в Україні продовжує руйнувати життя багатьох людей, спричиняючи хаос і руйнування. Жахи, заподіяні мирному населенню, залишать свій непоправний слід, у тому числі й на наступні покоління", — сказала Бачелет.

Верховний комісар зазначила, що глобальна продовольча, паливна та фінансова криза може занурити мільйони людей у нестачу продовольства та бідність. За її словами 1,2 мільярда людей живуть у країнах, які дуже чутливі до всіх трьох сфер: фінансів, їжі та енергії одночасно.

"За оцінками Всесвітньої продовольчої програми, очікується, що кількість людей із серйозною нестабільністю продовольства зросте з 276 млн на початку 2022 року до 323 млн протягом року", — сказала Бачелет.

За даними Групи ООН з глобальної кризи та реагування, поєднання вищих цін на харчі та енергоносії з ростом інфляції, експортними обмеженнями та посиленням фінансових умов будуть руйнівними для найвразливіших верств населення.

Що відомо

 • За даними Всесвітньої продовольчої програми, до кінця цього року найсильніша посуха за останні чотири десятиліття ставить під загрозу життя людей на Африканському Розі: до 20 млн людей у ​​Кенії, Ефіопії та Сомалі зіштовхнуться із ризиком голодної смерті. Найруйнівніша криза розгортається в Сомалі, де близько 7 млн людей із 16-мільйонного населення країни стикаються з гострою нестачею продовольства. Згідно з базою даних ЮНІСЕФ, із січня щонайменше 448 дітей померли від голоду.
 • Через війну в Україні у світі зросли ціни на зерно. Бойові дії вже призвели до непрямого тиску на ціни на зерно у світі. РФ продовжує блокувати українські порти, це призводить до нестачі поставок і до подальшого зростання цін на багато основних продуктів.
 • Загалом до війни Україна постачала 10% світового експорту пшениці, понад 15–20% ячменю, понад 50% соняшникової олії. Після вторгнення РФ, Україна обмежила експорт деяких зернових.
 • Представник Всесвітньої продовольчої програми ООН Мартін Фрік повідомив, що в українських портах через війну заблоковано майже 4,5 мільйона тонн зерна, а залізниці недостатньо для експорту.
 • До Росії з тимчасово окупованих територій України вивезли вже близько 400 тисяч тонн зернових, а росіяни погрожують фермерам забрати ще як мінімум 70% майбутнього врожаю. За даними української розвідки, значна частина вивезених з України зернових перебуває на суховантажних суднах під російським прапором в акваторії Середземного моря. Найбільш вірогідна країна призначення вантажу — Сирія.
 • За словами президента Володимира Зеленського, масштабна продовольча криза у зв’язку із блокуванням Росією українських портів може загрожувати країнам світу вже у липні.
 • У Міністерстві закордонних справ України заявили, що Росія має відвести свої сили в морській акваторії навколо України та надати безпекові гарантії про ненапад на порти та комерційні конвої.
 • Президент Сенегалу Макі Салл, який очолює Африканський союз, зустрінеться з президентом РФ Володимиром Путіним, щоб домовитись про розблокування постачань зерна та сільськогосподарських добрив.
 • 1 червня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна працює над організацією міжнародної операції з безпечного експорту збіжжя Чорним морем, яку очолюватиме ООН.
 • Посольство України в Бейруті повідомило, що за весь час війни Росія вивезла до Сирії приблизно 100 000 тонн зерна.
 • Міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір заявив, що Україна не може розраховувати на те, що Путін надасть безпечний прохід зерновим суднам.Він також пообіцяв виділити кошти для фінансування потужностей в Ізмаїлі Одеської області, щоб вивезти зерно через Дунай.

Читайте також

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

Бомбардування "хлібного кошика": як війна Росії проти України поглиблює світову продовольчу кризу

Deutsche Bahn хоче експортувати більше зерна з України

Росія хоче спровокувати продовольчу, міграційну та енергетичну кризу — Зеленський

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок