Росія хоче спровокувати продовольчу, міграційну та енергетичну кризу — Зеленський

Росія хоче спровокувати продовольчу, міграційну та енергетичну кризу — Зеленський

Росія хоче спровокувати продовольчу, міграційну та енергетичну кризу — Зеленський
Президент України Володимир Зеленський, 5 квітня 2022 року. Фото: ОПУ

Російська Федерація свідомо намагається спровокувати глобальну продовольчу, міграційну та енергетичну кризу, щоб спричинити хаос у країнах Заходу, зокрема ЄС.

Про це під час виступу на спеціальній зустрічі Європейської ради 30 травня заявив президент Володимир Зеленський.

"Ви бачите, що наслідки агресії Росії вийшли за межі нашого континенту. І обов’язково повернуться звідти ще більшими проблемами для всієї Європи. Наприклад, масштабний голод в Африці, в країнах Азії означатиме, що південній і південно-східній Європі загрожує нова масштабна міграційна криза", — зауважив президент.

Відтак Зеленський закликав негайно знайти рішення, яке дозволить запобігти розгортанню продовольчої кризи.

"Коли ви чуєте з Москви шантаж продовольством, то знайте, будь ласка, що це — їхній свідомий удар насправді по ваших суспільствах. Щоб забезпечити цей удар, Росія просто використовує народи Африки і Азії як заручників, свідомо штовхає їх до голоду. Щоб люди звідти масово втікали до вас. Чи ви готові до цього? Я думаю, що ні", — підкреслив політик.

За його словами, також РФ провокує цінову нестабільність на енергоринку.

"Це ж не просто про якісь там звичайні ринкові коливання, які періодично спостерігаються. Ще торік Росія створила умови, щоб рекордно зросли газові ціни. Зараз, вкладаючись у нестабільність, Росія робить так, щоб всі енергетичні ціни зашкалювали. А для чого? Щоб європейці протестували, і не проти агресора і їх агресії, а проти своїх же держав. Проти вас особисто. Проти свого керівництва", — наголосив Володимир Зеленський.

Президент додав, що Росія робить ставку на політичний хаос у європейських країнах.

"Європа має продемонструвати силу. Бо тільки силу Росія сприймає як аргумент. Настав цей час. Настав час вам бути не окремими, не уламками, а єдиним цілим", — сказав він.

Також президент нагадав про необхідність ухвалення чергового санкційного пакета, спрямованого проти російської економіки.

"Шостий санкційний пакет має бути узгоджений. Він має бути ефективним – включно з нафтою. Щоб Росія відчувала ціну за те, що робить проти України і проти всієї Європи. І щоб ви нарешті стали незалежними разом з нами від російської енергетичної зброї. Хоча б від її нафтової частини", — зауважив Володимир Зеленський.

Окрім того, політик нагадав, що Україна неодмінно має стати частиною ЄС.

"Ніколи європейський дім не був завершений без України. Ніколи не буде повноцінної європейської сили без України. Сам факт того, що Україна залишалась уламком Європи, десь там, за кордонами ваших держав, сприяв тому, що у Росії розвинувся агресивний апетит на захоплення сусідів", — підсумував він.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 96. Текстовий онлайн

"Домовленості не існує": Орбан розповів про перемовини щодо ембарго на російську нафту

Україна має потужний важіль впливу на Угорщину — радниця міністра енергетики

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок