Росіяни не лише крадуть зерно, але й погрожують фермерам забрати майбутній врожай — Мінагрополітики

Росіяни не лише крадуть зерно, але й погрожують фермерам забрати майбутній врожай — Мінагрополітики

Росіяни не лише крадуть зерно, але й погрожують фермерам забрати майбутній врожай — Мінагрополітики
Поля. Фото: Суспільне: Кропивницький

На російську території з тимчасово окупованих територій України вивезли вже близько 400 000 тонн зернових, а росіяни погрожують фермерам забрати ще як мінімум 70 % майбутнього врожаю.

Про це в ефірі Українського радіо розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

"Нинішня ситуація з вивозом росіянами українського збіжжя — це дії більшовиків початку XX століття. Фактично із зернових резервів, які залишалися на тимчасово окупованих територіях як продовольчий запас для забезпечення харчуванням людей, росіяни почали фізично красти. Вони приїжджають, забирають зерно і вивозять його", — каже Висоцький.

За словами високопосадовця, українська сторона фіксує всі випадки крадіжок й надалі ці документи будуть додані до справ з вимогами щодо компенсації шкоди країною-агресором.

"Посів вже відбувся, адже в основному тут йдеться про озимі культури. Тому тут скоріше йдеться про небезпеку не для ведення сільського господарства, як наявності харчів для людей. Ми маємо надію, що Україна переможе у війні, адже є ризик, що росіяни будуть продовжувати ганебну практику крадіжок зерна, поки будуть перебувати на нашій землі”, — наголосив заступник міністра аграрної політики.

Він додав, що мотивацією росіян для крадіжок зерна та погроз забрати майбутній врожай є знущання з населення тимчасово окупованих територій: "геноцид, зубожіння, доведення людей до критичного стану, фізичний та моральний утиск українців, які по духу не коряться".

Що відомо

  • У портах України через війну заблоковано 4,5 мільйона тонн зерна.
  • Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський повідомив, що Росія викрала "кількасот тисяч тонн" зерна з окупованих територій.
  • 21 квітня омбудсменка Людмила Денісова повідомляла, що військові РФ спустошили елеватор у селищі Новоолексіївка на Херсонщині та вивезли все зерно до Криму.
  • В Рубіжному на територію елеваторного комплексу військові РФ скинули бомби.
  • Всесвітня продовольча програма ООН попереджала, що через блокаду десятків портів Чорного моря світ може постати перед глобальною нестачею їжі і, як наслідок, недоїданням, масовою міграцією і політичною нестабільністю. Адже Україна є важливим експортером зерна у світі.

Читайте також

Війна й посівна: чи буде в Україні і світі продовольча криза — думки фермерів, економістів та Мінагро

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

Зруйнована "Мрія". Чи вигідно Україні відбудовувати знищений літак

Атаки Росії та перелаштування ринку. Які причини дефіциту пального і що далі

Вторгнення Росії в Україну, день 70. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок