Перейти до основного змісту
РФ вивезла до Сирії 100 тисяч тонн вкраденого українського зерна

РФ вивезла до Сирії 100 тисяч тонн вкраденого українського зерна

РФ вивезла до Сирії 100 тисяч тонн вкраденого українського зерна
. Фото ілюстративне: УНІАН

За весь час війни Росія вивезла до Сирії 100 000 тонн зерна, вкраденого з українських сховищ на тимчасово окупованих територіях.

Reuters з посиланням на представників у посольстві України в Бейруті пише, що частину вкраденої пшениці Росія доставила на борту судна з російським прапором "Матрос Позиніч".

Судячи із супутникових знімків, на судно вантажили зерно в окупованому Севастополі в середині травня, а вже 29 травня воно прибуло в порт Латакія — головне портове місто Сирії.

"Зерно крадуть з підприємства, до якого завозять урожай з трьох областей України. Це злочинна діяльність", — зазначили в українському посольстві.

Видання також пише, що вони не отримали відповіді на запит щодо викраденого зерна ні від російської сторони, ні від сирійської. В українському посольстві також наголосили, що від влади Сирії "ніяким чином не вдалося отримати відповіді",

У посольстві також стверджують, що за три місяці до Сирії надійшло понад 100 тис тонн вкраденої української пшениці, яка, за підрахунками видання, коштує понад 40 мільйонів доларів.

Що відомо

  • Через війну в Україні у світі зросли ціни на зерно. Бойові дії вже призвели до непрямого тиску на ціни на зерно у світі. РФ продовжує блокувати українські порти, це призводить до нестачі поставок і до подальшого зростання цін на багато основних продуктів.
  • Загалом до війни Україна постачала 10% світового експорту пшениці, понад 15–20% ячменю, понад 50% соняшникової олії. Після вторгнення РФ, Україна обмежила експорт деяких зернових.
  • Представник Всесвітньої продовольчої програми ООН Мартін Фрік повідомив, що в українських портах через війну заблоковано майже 4,5 мільйона тонн зерна, а залізниці недостатньо для експорту.
  • До Росії з тимчасово окупованих територій України вивезли вже близько 400 тисяч тонн зернових, а росіяни погрожують фермерам забрати ще як мінімум 70% майбутнього врожаю. За даними української розвідки, значна частина вивезених з України зернових перебуває на суховантажних суднах під російським прапором в акваторії Середземного моря. Найбільш вірогідна країна призначення вантажу — Сирія.
  • За словами президента Володимира Зеленського, масштабна продовольча криза у зв’язку із блокуванням Росією українських портів може загрожувати країнам світу вже у липні.
  • У Міністерстві закордонних справ України заявили, що Росія має відвести свої сили в морській акваторії навколо України та надати безпекові гарантії про ненапад на порти та комерційні конвої.
  • Президент Сенегалу Макі Салл, який очолює Африканський союз, зустрінеться з президентом РФ Володимиром Путіним, щоб домовитись про розблокування постачань зерна та сільськогосподарських добрив.
  • 1 червня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна працює над організацією міжнародної операції з безпечного експорту збіжжя Чорним морем, яку очолюватиме ООН.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 100. Текстовий онлайн

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

Бомбардування "хлібного кошика": як війна Росії проти України поглиблює світову продовольчу кризу

Deutsche Bahn хоче експортувати більше зерна з України

Росія хоче спровокувати продовольчу, міграційну та енергетичну кризу — Зеленський

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня

Вибір редакції

На початок