Для вивозу зерна через Дунай: німецький міністр пообіцяв профінансувати потужності на Одещині

Для вивозу зерна через Дунай: німецький міністр пообіцяв профінансувати потужності на Одещині

Для вивозу зерна через Дунай: німецький міністр пообіцяв профінансувати потужності на Одещині
aravot-en.am

Україна не може розраховувати на те, що Путін надасть безпечний прохід зерновим суднам, заявив міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір під час візиту до Києва у п'ятницю. Він також пообіцяв виділити кошти для фінансування потужностей в Ізмаїлі Одеської області, щоб вивезти зерно через Дунай, повідомляє видання Euractiv.

Оздемір заявив, що поділяє скептицизм України щодо обіцянок Росії:

"Довіра до обіцянок Путіна без будь-яких надійних, ефективних військових гарантій була б самогубством для України", – сказав він. Німецький міністр відвідав Київ у п'ятницю, щоб обговорити допомогу для України, а також безпечні маршрути для експорту продовольства.

"Поки Путін блокує морський шлях, нам потрібно використовувати і активізувати всі доступні альтернативи: дороги, залізницю і Дунай", – підкреслив міністр.

Для активізації зусиль з вивезення української пшениці з країни через Дунай міністр пообіцяв нові кошти для фінансування розширення потужностей в Ізмаїлі Одеської області, щоб мінімізувати час розвороту кораблів на кордоні.

Що відомо

  • 6 червня видання Bloomberg повідомило, що Туреччина та Росія узгодили "дорожню карту" щодо безпечного вивозу зерна та розблокування порту в Одесі.
  • У МЗС України також зазначили, що рішення мають ухвалюватися за участю усіх причетних сторін. Будь-які домовленості, що не враховуватимуть інтереси України, будуть відкинуті.
  • Голова МЗС Дмитро Кулеба закликав не вірити словам Путіна про те, що атакувати Одесу не будуть.
  • Президент Зеленський своєю чергою заявив, що найкращими гарантіями для України є протикорабельна зброя. До посередництва Туреччини він сказав таке: "Ми готові до вивезення зерна і ми ламаємо риторику Росії, що це ми не хочемо вивозити і провокуємо продовольчу кризу. Ми готові, але нам потрібен безпековий коридор".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок