Через посуху і війну в Україні Сомалі загрожує голод — ЗМІ

Через посуху і війну в Україні Сомалі загрожує голод — ЗМІ

Через посуху і війну в Україні Сомалі загрожує голод — ЗМІ
Фото: Associated Press

За даними Всесвітньої продовольчої програми, до кінця цього року найсильніша посуха за останні чотири десятиліття ставить під загрозу життя людей на Африканському Розі: до 20 мільйонів людей у ​​Кенії, Ефіопії та Сомалі зіштовхнуться із ризиком голодної смерті.

Як пише The New York Times, найруйнівніша криза розгортається в Сомалі, де близько семи мільйонів людей із 16-мільйонного населення країни стикаються з гострою нестачею продовольства. Згідно з базою даних ЮНІСЕФ, із січня щонайменше 448 дітей померли від голоду.

Екстремальні погодні явища, деякі з яких пов'язані зі зміною клімату, також спустошили громади, викликавши раптові повені, циклони, підвищення температури, навала сарани, що знищила посіви, і, тепер, чотири невдалі сезони дощів поспіль.

За даними наглядових агентств, із середини 2021 року у Сомалі загинуло понад три мільйони кіз корів та верблюдів.

Експерти прогнозують, що майбутній сезон дощів з жовтня по грудень, швидше за все, не вдасться, і посуха триватиме до 2023 року. Прогнози турбують аналітиків, які кажуть, що погіршення умов та затримка зі збільшенням фінансування можуть повторити сильну посуху 2011 року, внаслідок якої загинуло близько 260 тисяч сомалійців.

Видання зазначає, що Сомалі імпортує більш ніж половину свого продовольства, і бідняки в Сомалі вже витрачають від 60 до 80% свого доходу на харчі. Зникнення пшениці з України, затримки в ланцюжку постачання та стрімке зростання інфляції призвели до різкого зростання цін на олію та такі основні продукти, як рис та сорго.

Через низький рівень річок, висохлих криниць та мертвої худоби сім'ї йдуть пішки або сідають на автобуси та ослів — іноді на сотні миль — просто щоб знайти їжу, воду чи невідкладну медичну допомогу.

Батьки прямують до столиці Могадішо, приносячи своїх виснажених дітей до медичних закладів.

"Ліжка забиті кістлявими немовлятами з лускатою шкірою та волоссям, що втратили свій природний колір через недоїдання. Багато дітей також хворіли на такі захворювання, як кір, їх годували через носові зонди, і для дихання їм потрібен кисень", — пише NYT.

У сільських районах на півдні та в центрі Сомалі небезпека та погана дорожня мережа ускладнюють для влади або агентств з надання допомоги доступ до тих, хто її потребує. За оцінками ООН, майже 900 000 сомалійців живуть у важкодоступних районах, контрольованих терористичною організацією аль-Шабаб, хоча гуманітарні працівники вважають, що ці цифри вищі.

Що відомо

  • Через війну в Україні у світі зросли ціни на зерно. Бойові дії вже призвели до непрямого тиску на ціни на зерно у світі. РФ продовжує блокувати українські порти, це призводить до нестачі поставок і до подальшого зростання цін на багато основних продуктів.
  • Загалом до війни Україна постачала 10% світового експорту пшениці, понад 15–20% ячменю, понад 50% соняшникової олії. Після вторгнення РФ, Україна обмежила експорт деяких зернових.
  • Представник Всесвітньої продовольчої програми ООН Мартін Фрік повідомив, що в українських портах через війну заблоковано майже 4,5 мільйона тонн зерна, а залізниці недостатньо для експорту.
  • До Росії з тимчасово окупованих територій України вивезли вже близько 400 тисяч тонн зернових, а росіяни погрожують фермерам забрати ще як мінімум 70% майбутнього врожаю. За даними української розвідки, значна частина вивезених з України зернових перебуває на суховантажних суднах під російським прапором в акваторії Середземного моря. Найбільш вірогідна країна призначення вантажу — Сирія.
  • За словами президента Володимира Зеленського, масштабна продовольча криза у зв’язку із блокуванням Росією українських портів може загрожувати країнам світу вже у липні.
  • У Міністерстві закордонних справ України заявили, що Росія має відвести свої сили в морській акваторії навколо України та надати безпекові гарантії про ненапад на порти та комерційні конвої.
  • Президент Сенегалу Макі Салл, який очолює Африканський союз, зустрінеться з президентом РФ Володимиром Путіним, щоб домовитись про розблокування постачань зерна та сільськогосподарських добрив.
  • 1 червня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна працює над організацією міжнародної операції з безпечного експорту збіжжя Чорним морем, яку очолюватиме ООН.
  • Посольство України в Бейруті повідомило, що за весь час війни Росія вивезла до Сирії приблизно 100 000 тонн зерна.
  • Міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір заявив, що Україна не може розраховувати на те, що Путін надасть безпечний прохід зерновим суднам.Він також пообіцяв виділити кошти для фінансування потужностей в Ізмаїлі Одеської області, щоб вивезти зерно через Дунай.

Читайте також

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

Бомбардування "хлібного кошика": як війна Росії проти України поглиблює світову продовольчу кризу

Deutsche Bahn хоче експортувати більше зерна з України

Росія хоче спровокувати продовольчу, міграційну та енергетичну кризу — Зеленський

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок