Залізниці недостатньо для експорту зернових — Мінагрополітики

Залізниці недостатньо для експорту зернових — Мінагрополітики

Залізниці недостатньо для експорту зернових — Мінагрополітики
Суспільне. Херсон

Українські морські порти заблоковані через напад Росії, а альтернативних шляхів експорту зерна, зокрема залізниці через західні кордони — Румунію, Польщу, Словаччину, Угорщину — недостатньо.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомив перший заступник Міністра аграрної політики України Тарас Висоцький.

За словами Висоцького, у квітні в 4 рази більше експортовано ніж в березні, але потужностей все одно буде недостатньо, і замінити морські порти не вдасться, навіть з урахуванням використання портів Дунайського регіону.

"Можна вийти на заміну 30% потужностей морських портів. Зернові та олійні культури, при якісному зберіганні зберігається 2 роки, в нас є можливість зберігати минулорічний врожай і новий до одного року", — зазначив він.

До війни Україна експортувала мільйони тонн сільськогосподарської продукції через морські порти, що становило понад 90% українського аграрного експорту.

Що відомо

  • У портах України через війну заблоковано майже 4,5 мільйона тонн зерна.
  • Всесвітня продовольча програма ООН попереджала, що через блокаду десятків портів Чорного моря світ може постати перед глобальною нестачею їжі і, як наслідок, недоїданням, масовою міграцією і політичною нестабільністю. Адже Україна є важливим експортером зерна у світі.
  • 28 квітня Мінінфраструктури України ухвалило рішення про закриття окремих морських портів у зв'язку з вторгненням РФ та неможливістю обслуговувати судна та пасажирів.
  • Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський повідомив, що Росія викрала "кількасот тисяч тонн" зерна з окупованих територій.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 76. Текстовий онлайн

Дві війни за життя. Спогади українців, які пережили Другу світову і тепер рятуються від Росії

“На вулиці повісили людожера. Люди стояли кілька діб і чекали цього” — щоденник киянки, яка пережила фашистську окупацію

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок