700 легкових машин і 3 автобуси були перед КПП "Ужгород — Вишнє Нємецьке” на українсько-словацькому кордоні. Також у черзі на пішому пункті пропуску — 500 людей. Про це повідомила речниця Чопського прикордонного загону Олена Трачук 26 лютого станом на 20:00.
Біля КПП відкрили медпункт, рятувальники поставили пункт обігріву. Розгорнули і польову кухню.
Юлія Шпелик приїхала зі Львова зранку. Жінка розповіла, що поки люди очікують у чергах, аби перетнути кордон, їм допомагають волонтери. "У нас ось дитині погано стало — допомогли сісти, відпочити, щоб не стояти. Допомагають люди харчами, навіть підгузками для маленьких дітей. Прямуємо в Іспанію, до родичів, бо вчора спускалися під звук сирен. Тривожна валізка у нас уже була, але за кілька годин я зібрала всі речі — і ми пішли”.
Сніжана приїхала із Херсона. Вона взяла свого собаку Тайгера. "Тільки вет-паспорт для собаки маємо, але сказали, що Словаччина пропускає. У нас є закордонні паспорти. Ми раніше їздили, тому документи у нас є", — каже жінка.
Із Чехії повертався Василь Кундря. За його словами, на в’їзд в Україну також є черги: "Дуже все забито. Як з цього боку, так і з іншого. А я завтра йду на фронт. Йду за свою Батьківщину і сім’ю воювати".

Для людей, які збираються перетнути кордон, біля КПП "Ужгород — Вишнє Нємецьке” відкрили польову кухню. Її розгорнули вранці 26 лютого. Вадим, який працює тут, розповів, що він пропонував людям усе, що принесли з друзями: кефір, чай, каву. "Також привезли зараз сосиски. Будемо їх варити. Кожен зі знайомих приносить щось. Із гарячого поки чай, кава, бульйон", — каже чоловік.
На ще одній польовій кухні працює ужгородець Олег Онопко. За його словами, організували цей пункт жителі міста — ті, хто хоче допомогти: "Є все, що необхідно для того, щоб не мерзли і були ситі".
Їжу та напої принесла і Марія Бая. Вона живе неподалік і напекла тістечка, зварила каву, компот, взяла воду.
"Я їх дуже шкодую і буду так ходити додому, потім сюди, буду їм приносити, щоб їм було краще. Бо війна є війна. Її ніхто не вибирав. Але ж маємо допомагати одне одному. То є біда велика" — вважає закарпатка.

Охочих на автобусі з КПП "Ужгород — Вишнє Нємецьке" можуть відвезти до Чопа. Там вони зможуть сісти на потяг до Загоні в Угорщині, — повідомив голова Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита.
"Поки що цей напрямок взагалі не перевантажений. Також я домовився з Генеральним консулом Угорщини про те, щоб вони організували відповідні місця накопичення наших громадян в Загоні, надали їм там притулок, провели з ними відповідну роботу і надали їм можливість надалі рухатися по території Європи. Генерального консула Словаччини попросив відновити потяг, який був до цього часу, — "Чоп-Кошіце".
За словами Віктора Микити, наразі відправлення потяга з Чопа до угорського міста Захонь відбувається кожні півтори години.
Що відомо
- В Україні 24 лютого запровадили воєнний стан через повномасштабне вторгнення Росії.
- Обстріли й спроба прориву на Київ. Вторгнення РФ, день третій. Онлайн.
- На Закарпатті на базі ОДА створили військову адміністрацію.
- Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію.
- У зв’язку з агресією Росії та запровадженням воєнного стану на території України діє обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.
- Кіберполіція створила спеціальний бот для повідомлень про мітки на дорогах.
- "Я хочу захищати свою Україну!" — добровольці і резервісти звертаються до Ужгородського військкомату.
- Закарпатців, які живуть поблизу аеропорту та військових об'єктів, просять тимчасово переселитися.
- Захисні споруди Закарпаття можна знайти на інтерактивній карті.
- "Палива в області наразі вистачає", — голова Закарпатської ОДА.
- 315 людей за добу здали кров у Закарпатській обласній станції переливання.
- 22-річний закарпатець загинув у боях за Україну.