Допомогти ЗСУ: Рівненський обласний центр переливання крові працюватиме до останньої людини

Допомогти ЗСУ: Рівненський обласний центр переливання крові працюватиме до останньої людини

Допомогти ЗСУ: Рівненський обласний центр переливання крові працюватиме до останньої людини
За пів дня здати кров прийшли понад півтора сотні бажаючих/Фото: Суспільне Рівне

Рівненський обласний центр служби крові 24 лютого працюватиме до останнього донора. Про це Суспільному розповіла головна лікарка центру Ліна Михальчук. Вона зазначила, що до обіду цього дня з огляду на ситуацію в країні здати кров прийшли удвічі більше людей, ніж зазвичай.

Раніше протягом дня до Рівненського обласного центру протягом дня приходили від 50 до 80 людей, – зазначила Ліна Михальчук. У четвер, 24 лютого, станом на 14:00 кількість бажаючих донорами була 155 людей.

"Прийшли перш за все на заклик президента, влади і наших оголошень. Відгукнулися, тому що ми забезпечуємо всю область нашими компонентами. Спілкуюся з колегами з інших областей – там набагато критичніша ситуація", – сказала головна лікарка.

Вона уточнила, що найчастіше область потребує кров першої та другої груп крові, проте наперед визначити яка може бути необхідною наступного дня – не можливо. Також вона звернулась до потенційних донорів з проханням не приходити всім в один день.

Допомогти ЗСУ: Рівненський обласний центр переливання крові працюватиме до останньої людини
З донорів утворилася черга, тому центр працюватиме, поки не приймуть останню людину. Центр крові в Рівному, фото: Суспільне Рівне

"Краще звернутися до реєстратури, тому що еритроцити і інші компоненти крові мають обмежений термін зберігання і може таке бути, що вони всі в один час не потрібні, а потім в якийсь момент тої чи іншої групи крові може не вистачати. Телефони нашої реєстратури – 63-68-90 або 067-363-41-44. Також у нас є сторінка в соцмережах – "Рекрутер ДонорствоРівне", де кожен день даємо інформацію, яку групу крові потребуємо в першу чергу", – повідомила Ліна Михальчук.

За її інформацією, та кров, яку здадуть донори протягом 24 лютого повністю перекриє потреби на найближчий час. Цього дня центр працюватиме до останньої людини.

Допомогти ЗСУ: Рівненський обласний центр переливання крові працюватиме до останньої людини
Найпоширенішими є перша та друга групи крові, рідкісніші – третя та четверта. Якої може не вистачати в наступні дні медики не прогнозують. Фото: архів Суспільне Рівне

Самі ж відвідувачі зазначають, що прийшли здати кров через загострення ситуації в Україні.

"Зазвичай здаю кров не дуже часто, за потреби. Привело сюди те, що таке в країні, щоб допомогти якось нашим військовим і не тільки нашим військовим, а й нашим громадянам, які її потребують. У мене друга група крові, на скільки я чув, потрібні була перша та друга, от і вирішив прийти", – сказав донор Михайло Ящук.

Допомогти ЗСУ: Рівненський обласний центр переливання крові працюватиме до останньої людини
Потенційні донори зазначають: прийти здати кров спонукав напад Російської Федерації на Україну. Фото: Суспільне Рівне

Рівнянка Марія Новосельська розповіла Суспільному: здає кров не часто, востаннє – наприкінці 2021 року.

"Мені вже телефонували з самого пункту переливання. Не скажу, що я постійний донор, але поступово стараюсь ставати більш постійним. Прийшла не як зазвичай, новини спонукали – перевірила чи мені здоров’я дозволяє, чи я можу зараз здавати, все добре, тому прийшла здати свою першу плюс", – зазначила рівнянка.

За інформацією головної лікарки центру служби крові Ліни Михальчук, зазвичай центр працює з 08:00 до 14:30 у буді дні та в першу та третю суботу місяця. Графік можуть змінити згідно з ситуацією та повідомлятимуть про це у соцмережах.

За потреби, центр буде просити підмоги у медиків.

Що відомо

  • Рівненщина не є об'єктом військових ударів противника, вся ділянка кордону з Білоруссю, 218 км — під наглядом і непорушна, об 11 годині 24 лютого повідомив голова Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль. Для безпеки жителів встановлюють блокпости на дорогах Рівненщини.
  • У разі виникнення питань щодо життєдіяльності міста рівняни можуть звертатися на гарячу лінію: 1553, або ж 096-333-15-53, 099-333-15-53. В Рівненській обласній військовій адміністрації працює гаряча лінія 0-800-500-078 Охочих мер Рівного Олександр Третяк закликав стати в ряди тероборони, з паспортом прийти у міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки на вул. Грабник, 2, телефон — 063-941-18-47.
  • 24 лютого навчання на Рівненщині призупинили, по всій Україні запровадили воєнний стан. Вранці цього дня президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі. Росія почала інтенсивні обстріли, ситуація контрольована — Резніков, Україна закрила небо для цивільних літаків.
  • 21 лютого президент РФ Володимир Путін визнав правосуб'єктність самопроголошених "ЛНР" і "ДНР" і підписав відповідний указ. Путін заявив, що "Л/ДНР" визнають у межах Донецької та Луганської областей, і підтвердив, що це означає крах Мінських домовленостей.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок