Кабінет Міністрів на засіданні 23 лютого змінив постанову №1236, якою скасував обов’язкову самоізоляцію для українців, які повертаються з-за кордону і не мають документа про щеплення проти COVID-19 або негативного ПЛР-тесту.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
"Тепер для перетину державного кордону України її громадяни не зобов’язані мати "ковідні" документи: "жовтий" чи "зелений" COVID-сертифікат, документ про результати тестування на COVID-19 чи сертифікат про одужання від коронавірусу", — пояснюють у МОЗ.
Крім того, уряд скасував заборону на в’їзд до України іноземців із країн Південної Африки — її раніше ухвалювали у зв’язку з поширенням там штаму "Омікрон" — а також обов’язкову самоізоляцію для українців, які перебували там понад тиждень.
Читайте також: Під час надзвичайного стану планові госпіталізації не обмежуватимуть — Ляшко
Що відомо
- За добу 22 лютого в Україні виявили 25 062 нових підтверджених випадків COVID-19, летальних випадків — 297. За добу 62 935 людей були вакциновані проти COVID-19. Першу дозу отримали 16 844 людини, другу дозу — 27 071 людина, додаткову дозу отримали 598 людей, бустерну дозу — 18 422 людини.
- В Україні на “червоному” рівні епіднебезпеки станом на 23 лютого перебувають п'ять областей — Закарпатська, Івано-Франківська, Луганська, Рівненська та Хмельницька. “Жовтий” рівень — у Львівській, Харківській і Чернівецькій областях. Київ разом із рештою регіонів — мають “помаранчевий” рівень епіднебезпеки.
Читайте також
Нежить, втома та головний біль. Як розпізнати "Омікрон"
"Паксловід": що відомо про новий дозволений в Україні препарат проти COVID-19
Пігулки від COVID-19 "Молнупіравір": як діють та хто отримає першим. Відповідає МОЗ
Кому потрібна бустерна доза і чому вакциновані хворіють на "Омікрон" — коментар лікаря-імунолога
Науковці НАН розробили тести на одночасне виявлення COVID-19 та грипу
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!