Україна скликає термінову зустріч з РФ та країнами-учасницями Віденського документа

Україна скликає термінову зустріч з РФ та країнами-учасницями Віденського документа

Україна скликає термінову зустріч з РФ та країнами-учасницями Віденського документа
Уніан

Україна скликає зустріч з Росією та всіма державами-учасницями Віденського документа для обговорення посилення і переміщення російських військ уздовж українського кордону та в тимчасово окупованому Криму. Зустріч має відбутися протягом наступних 48 годин.

Про це у Twitter повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Він заявив, що Росія не відповіла на запит України щодо Віденського документа, тому українська сторона робить наступний крок.

"Україна запитує зустріч за участю Російської Федерації та всіх держав-учасниць протягом найближчих 48 годин для обговорення посилення та переміщення військ Росії вздовж нашого кордону та у тимчасово окупованому Криму", — написав Кулеба.

Міністр додав, що якщо Росія серйозно ставиться до своїх слів про неподільність безпеки на просторі ОБСЄ, вона має виконати свої зобов’язання щодо військової прозорості задля зниження напруги.

Що це за Віденський документ

Віденський документ — міжнародна угода держав-учасниць Організації з безпеки і співробітництва в Європі, яка призначена для реалізації заходів довіри та безпеки в регіоні. Цей документ у 2011 році підписали 56 держав, які входять до ОБСЄ (за винятком Монголії). Окрім України та Росії, його завізували Австрія, США, Велика Британія, Німеччина, Туреччина, Франція, Чехія, Швеція та інші країни.

Відповідно до цього документа, держави-учасниці, у тому числі Росія, мають вказувати райони та терміни проведення військової діяльності, а також найменування, підпорядкованість та кількість військових формувань, типи озброєнь та військової техніки, що беруть участь у цій діяльності. Також вони мають повідомляти про незвичайну військову діяльність і небезпечні інциденти тощо. Згідно з положеннями Віденського документа, країна може вимагати пояснень у разі незвичайної чи незапланованої військової активності іншої держави-учасниці, а також вимагати зустрічі з представниками цієї країни. Проводити таку зустріч має країна, яка головує в ОБСЄ, зараз це Польща. Також у ній можуть брати участь й інші учасники Віденського документа.

Що відомо

  • 12 лютого у Міністерстві закордонних справ заявили, що Україна має сильну позицію завдяки скоординованим дипломатичним контактам на всіх рівнях та закликали зберігати спокій на тлі заяв про загрозу ймовірного вторгнення Росії.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що українська сторона аналізує інформацію розвідки щодо загрози повномасштабного вторгнення Росії в Україну найближчим часом. Водночас головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний та міністр оборони Олексій Резніков запевнили, що українська армія готова дати відсіч Росії у разі вторгнення.
  • 13 лютого президент Зеленський провів телефонні розмови з очільником Європейської ради Шарлем Мішелем та президентом США Джо Байденом. Зокрема, американський лідер пообіцяв, що Штати та їх партнери рішуче відреагують на будь-яку подальшу агресію Росії проти України.
  • Раніше радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Росія може напасти на Україну, не чекаючи на завершення Олімпійських Ігор у Пекіні.
  • На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною. Тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію. 21 листопада голова української розвідки заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня — на початку лютого 2022 року.

Читайте також

Загроза військового вторгнення Росії в Україну. Оновлення

"Це блеф". Що кажуть іноземці про загрозу війни між Україною та Росією

Washington Post: Росія може почати свій напад з Азовського моря. Які можливості захисту

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок