"Треба постачати зброю вже зараз". Експосол США прокоментував ситуацію на кордоні України з РФ

"Треба постачати зброю вже зараз". Експосол США прокоментував ситуацію на кордоні України з РФ

Ексклюзивно
"Треба постачати зброю вже зараз". Експосол США прокоментував ситуацію на кордоні України з РФ
Isis Martins

Адміністрація президента США Джозефа Байдена навряд запровадить нові антиросійські санкції до того, як Росія наважиться на пряму агресію проти України, однак продовжуватиме збільшувати військову допомогу для української армії.

Про це у коментарі Суспільному розповів директор Інституту Брукінгса з контролю над озброєннями та нерозповсюдження зброї масового ураження, посол США в Україні у 1990-2000 роках Стівен Пайфер.

"Це значне збільшення (військової допомоги — ред.) за останні 6 тижнів, бо Вашингтон зробив правильне рішення: ви можете налякати Росію, кажучи: якщо вторгнетеся, ми надамо більше зброї. Але якщо ви хочете стримати її, треба постачати зброю вже зараз. Росія розуміє, що буде значно складніше воювати. Це краще стримуватиме Москву", — переконаний він.

При цьому Пайфер не очікує, що екстрене засідання ООН, скликане 31 січня через загрозу військового нападу РФ на Україну, призведе до значних результатів.

"Майте на увазі, що у Росії є право вето. Вони завжди використовують вето. Тож я не очікую, що за підсумками засідання буде якась резолюція, яка хоч якось би критикувала Росію", — пояснив дипломат.

Водночас він сподівається, що результат голосування продемонструє слабку підтримку Росії з боку інших країн.

"Результат голосування можуть показати, що Росія у значній меншості, оскільки більшість членів Ради Безпеки ООН підтримують українську позицію. Вони стурбовані тим, що робить Росія. І ось чому Росія може застосувати вето, розуміючи, що не зможе виграти", — вважає Пайфер.

За його словами, при цьому адміністрація президента США Джозефа Байдена навряд запроваджуватиме санкції проти Росії до того, як російський президент Володимир Путін наважиться напасти.

"Росія розуміє, що американські санкції триватимуть, вони нікуди не зникнуть, вони впроваджуватимуться роками. Нехай ми піддамо санкціям "Північний потік-2" просто зараз і зупинимо його. Росія скаже "добре, ці санкції триватимуть 15 чи 20 років”. І далі це не вплине на їхні розрахунки. Бо нападуть вони чи ні, "Північний потік-2" буде закритий. Я думаю, адміністрація зробила правильне рішення, накопичивши санкції, але якщо Росія піде далі та вдарить, то це буде болюча відповідь, і ви побачите, що ці санкції мають величезний економічний удар. І єдиний шлях, як Росія може уникнути цих санкцій — це не вторгатися в Україну".

Раніше Стівен Пайфер під час виступу на форумі "Ялтинська європейська стратегія" заявив, що Росія продовжує накопичувати війська на своїх західних кордонах, відтак Україні та країнам Заходу слід готуватись до найгіршого з можливих сценаріїв кризи.

"Я гадаю, вже більше, ніж впродовж 2 місяців ми спостерігаємо накопичення військ на кордоні, і воно продовжується. Можливо, Путін ще не вирішив, нападати чи ні, але ми маємо готуватись до найгіршого", — зазначив дипломат.

За його словами, при цьому союзники мають довести до відома президента РФ Володимира Путіна, що його дії можуть мати тяжкі наслідки для Росії.

"Необхідно пояснити, що ці політичні ігри коштуватимуть їм реальних грошей. Ми маємо ще більше допомагати Україні і впроваджувати санкції. Ми повинні комунікувати з Кремлем, пояснювати чого це їм вартуватиме", — наголосив Пайфер.

Посол підкреслив, що метою Заходу має бути створення максимального тиску на Кремль.

Що відомо

  • 27 січня Литва, Латвія, Естонія та Польща закликали надати Україні політичну, економічну та військову допомогу. А Сейм Польщі закликав НАТО та Європейський Союз надати Україні всебічну підтримку на тлі загрози російського вторгнення.
  • 25 січня міністр оборони Олексій Резніков заявив, що на сьогодні немає підстав очікувати на повномасштабне відкрите вторгнення з боку Росії, оскільки вона не сформувала ударного угруповання, яке б могло його здійснити.
  • 24 січня представник Данії у Брюсселі заявив, що Європейський Союз готовий накласти на Росію "небачені раніше" економічні санкції у разі нападу на Україну. Також про підготовку нових антиросійських обмежень повідомили Велика Британія та Австралія.
  • На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною. Тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію. 21 листопада голова української розвідки заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня — на початку лютого 2022 року.

Читайте також

Загроза військового вторгнення Росії в Україну. Оновлення

Військова допомога Україні на тлі загрози з боку Росії. Хто і як допомагає озброюватися

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок