"В нас є лише ми". Фігуристи Голубцова й Бєлобров – про відсутність взірців в Україні та дебют на ЧЄ

"В нас є лише ми". Фігуристи Голубцова й Бєлобров – про відсутність взірців в Україні та дебют на ЧЄ

Ексклюзивно
"В нас є лише ми". Фігуристи Голубцова й Бєлобров – про відсутність взірців в Україні та дебют на ЧЄ
Іван Данилюк

Українські спортсмени розповіли про успішний виступ на чемпіонаті Європи, завдання, які ставили на дебют, кого вважають фігуристами "міжгалактичного рівня" та чи бракує їм конуренції в Києві – для Суспільне Спорт.

Поруч із досвідченими Олександрою Назаровою та Максимом Нікітіним на чемпіонаті Європи-2022 у Таллінні вперше виступив танцювальний дует Марії Голубцової та Кирила Бєлоброва. У дебюті 21-річні українські фігуристи посіли 17-те місце серед 26 пар, які стартували на турнірі, показавши 17-й результат у обох програмах. Їхні колеги Назарова та Нікітін пробилися до топ-10.

Такий результат дозволив Україні зберегти дві ліцензії в танцях на льоду на наступний чемпіонат Європи. Також уперше з 2015-го жоден із українських учасників Євро не опустився нижче 17-го місця.

Голубцова та Бєлобров виконали довільний танець у ритмі танго на 93.05 бала та отримали в сумі за дві програми 156.35.

Дует позитивно оцінив такий дебют і поділився враженнями від змагань із Суспільне Спорт.

Читайте також: "У суддів у голові ми ще не попереду". Українські фігуристи – про ритмічний танець на ЧЄ-2022
  • Про прокат довільного танцю

"У нас усе вдалося, – відреагувала на виступ Марія Голубцова. – Була невеличка похибка: Кирил трохи запнувся, але думаю, що цього не було сильно помітно. Робимо ухил у емоційну складову, щоб глядач був максимально залучений у наш танець".

"Головне, емоційно виклалися дуже сильно, – погодився Кирил Бєлобров. – Старалися не над кроками думати, а над тим, щоб показати справжній танець. Мені здається, вийшло непогано".

  • Про оцінювання та пріоритети в танцях
"Зараз найважливіше – не рівніРівні присуджують елементам, залежно від критеріїв, які втілили фігуристи під час їхнього виконання., – пояснює Кирил. – Рівні – це 20% [оцінки]. Головне – це якість виконання. За технічною базою в нас п'яте місце на турнірі. [Щодо інших складових балів], танці на льоду – це такий вид спорту, де ти з часом отримуєш оцінки, які по-справжньому твої. Треба дорости. Наша справа – кататися, і ми показали свій найкращий прокат".

"Ми не засмучуємося через оцінки, тому що впродовж цих чотирьох тижнів дуже багато вклалися в підготовку, – ділиться Марія. – Можна сказати, ми так ніколи не готувалися, і це сильно виправдалося. Ми від цього відчуваємо велику енергію".

"Ми не приїхали вигравати чемпіонат Європи, а приїхали виступати, показуватися суддям, – додає партнер. – Виконали весь план, який хотіли: два чистих прокати, максимально емоції віддали. Тож вважаю, це дуже вдалий старт для нас".

Читайте також: "Такі прокати я собі не дозволю". Шмуратко - про найкращий результат і втрачене місце у топ-10 Євро
  • Про виступи топових суперників

"Ми вже їздили на дорослий чемпіонат світу, коли були молодшими, як фанати, – згадує Марія. – Але щоразу [перегляд прокатів] – це нові емоції. Дуже сподобався [в Таллінні] італієць Марко ФаббріРазом із партнеркою Шарлен Ґіняьр завоював "бронзу" чемпіонату Європи-2022., сподобалися англійці [Лайла Фіар та Льюїс Ґібсон5-те місце на цьогорічному ЧЄ.]".

"Ми сильно вболіваємо за іспанців Олівію Смарт та Адріана ДіазаФігуристи вперше ввійшли до топ-4 на цьому ЧЄ та офіційно заробили право представляти Іспанію на Олімпійських іграх-2022.. Це наші фаворити", – розповів про вподобання українського дуету Кирил. Також фігуристи нагадали, що найсильнішої пари на цьому чемпіонаті не було. Чинні віцечемпіони Ігор та чотириразові чемпіони світу, французи Ґабріелла Пападакіс і Ґійом Сізерон пропускали змагання, щоб сфокусуватися на Олімпійських іграх і вберегти себе від зайвих ризиків.

Кирил Бєлобров вважає, що за рівнем катання Пападакіс і Сізерон знаходяться поза останньою розминкоюЗазвичай найсильніші фігуристи виступають у останній групі учасників та закривають змагальну програму., яка виступала на цьому чемпіонаті Європи: для них мала б існувати ще одна.

"Це просто без шансів, – захоплено розповідають про французів українці. – Міжгалактичний рівень. Це вже не спорт – це картина Ван Ґоґа. Це мистецтво, яке не описати словами: його треба бачити наживо. Ми щасливі, що змогли хоч раз це зробити, й дуже засмутилися, коли дізналися, що вони не приїдуть. Адже цікаво перебувати в цій компанії, спостерігати за тим, як вони себе поводять у житті, як вони тренуються, розминаються".
  • Про відсутність подібних взірців і конкуренції на ковзанці в Києві

"У нас ніколи не було конкуренції, тому ми навіть не знаємо, з чим це порівняти", – зізнається Бєлобров.

"Ми одного разу їздили до Берліна на збори, і нам пощасливилося, що якраз-таки Фаббрі був також там і катався з нами на одному льоду, – згадує Голубцова. – Ми тоді теж ним захоплювалися й дуже ним надихнулися".

За словами Кирила, "за ці два тижні в Берліні пара стала кататися набагато краще".

"Справа не в конкуренції, а в наявності тих, за ким хочеться тягнутися, – пояснює Марія. – В нас, на жаль, є тільки ми".
  • Відео довільного танцю Голубцової та Бєлоброва на чемпіонаті Європи-2022 можна переглянути за посиланням.

Хто такі Голубцова та Бєлобров

  • 21-річні Марія й Кирил виступають у танцях на льоду та представляють Київ.
  • Чотириразові призери чемпіонатів України, зокрема в цьому сезоні вдруге поспіль виборола "срібло".
  • Для Голубцової та Бєлоброва це був дебютний чемпіонат Європи та загалом дебютний сезон у дорослій категорії на міжнародному рівні.
  • Марія та Кирил у цьому сезоні стали третіми на Pavel Roman Memorial у Оломоуці та четвертими на Budapest Trophy.
Читайте також: "Витягнули все". Українські фігуристи та їхня тренерка – про топ-15 на чемпіонаті Європи в парах
На початок