"Такі прокати я собі не дозволю". Шмуратко - про найкращий результат і втрачене місце у топ-10 Євро

"Такі прокати я собі не дозволю". Шмуратко - про найкращий результат і втрачене місце у топ-10 Євро

Ексклюзивно
"Такі прокати я собі не дозволю". Шмуратко - про найкращий результат і втрачене місце у топ-10 Євро
Іван Данилюк

Найкращий результат України за 20 років та водночас розчарування від втрати місця в топ-10: як завершив виступи на чемпіонаті Європи топфігурист збірної та якою була його реакція на таке завершення змагань – для Суспільне Спорт.

Услід за парами на чемпіонаті Європи-2022 з фігурного катання в Таллінні визначилися результати чоловіків-одиночників. Українець Іван Шмуратко, який посідав восьме місце після короткої програми, не зумів втриматися в десятці та опустився на 12-ту позицію після довільної програми. Це означає, що на наступний чемпіонат Європи Україна знову зможе заявити лише одного одиночника: для двох ліцензій був необхідний фініш у топ-10.

За фінальний прокат фігурист отримав 132.44 бала, а загалом – 214.57. Шмуратко впав на перших двох спробах потрійного акселя – його найважчого стрибка в програмі, через що втративЧерез помилку на першому стрибку не зміг "причепити" до нього другий. один із трьох обов'язкових каскадів. Також українцю не вдався чистий виїзд з потрійного фліпа. Крім того, судді відзначили помилки на лутцах: неправильне ребро леза на відштовхуванні.

Незважаючи на велику кількість помилок, потрапляння до топ-12 на чемпіонаті Європи є не лише особистим рекордом Івана (на своїй минулій континентальній першості 2019 року він був 22-м), а й найкращим результатом України в чоловічому одиночному катанні з 2002 року. Коли чемпіон Європи-1993 Дмитро Дмитренко посів 11-те місце в Лозанні, Шмураткові було менше місяця.

Сучасний лідер чоловічої збірної України поділився емоціями після прокату з Суспільне Спорт.

Читайте також: Фігурист Шмуратко – про старт Євро-2022, найкращий прокат у кар'єрі та вплив тренувань у Італії

Як Іван Шмуратко прокоментував виступ у довільній програмі

"Не вдалася програма з першого стрибка, пішла під укіс, – відреагував на виступ фігурист. – На тренуваннях не пам'ятаю, щоб таке було. Протягом тижня все йшло ого-го-го! Такі прокати рідко виникають. Почувався я спокійно. Може, навіть занадто спокійно".

Шмуратко каже, що тепер сфокусується на Олімпійських іграх та постарається залишити подібні помилки в минулому. "Скоро дуже важливі змагання для всього світу спорту, й не тільки. Засмучуватись не час. Узагалі засмучуватися, якщо можна, то лише трохи", – вважає Іван.

Водночас спортсмен не применшує значущості континентальної першості на фоні Олімпіади: "Кожен старт важливий. Тим більше це чемпіонат Європи. Ми боремося за високі місця, і потрібно робити все".

"Мені потрібно прийняти цю інформацію, проаналізувати, що пішло не так, і робити все для того, щоб ішло так, вирівняти все на тренуваннях. Такі прокати, тим паче з полегшеним набором стрибків, я собі не дозволю. Ці стрибки я роблю отак, – сказав українець, клацнувши пальцями. – Я не можу виходити й робити так багато помилок. Від того й програма не так сприймається".

Читайте також: "У суддів у голові ми ще не попереду". Українські фігуристи – про ритмічний танець на ЧЄ-2022

За словами Шмуратка, у своїх програмах він намагається віддаватися до кінця, незважаючи на помилки.

"Як мені казав Лоренцо [Маґрі]Італійський тренер, який консультує Івана. на одному з перших тренувань, коли я приїхав [до Еньї]: що сталося, то сталося. Ти не можеш це змінити тут і зараз: просто їдь програму далі. Їду далі й максимально все, що відбулося, з голови викидую й просто продовжую робити свою справу".

"Звичайно, 12-те місце – це не те, чого я очікував після короткої програми. Моя ціль: нарешті їхати на змагання удвох. Тепер на чемпіонатах Європи ще мінімум два роки чекатиНаступний шанс заробити дві ліцензії буде на чемпіонаті Європи-2023, і, якщо це станеться, поїхати вдвох українські одиночники зможуть уже на ЧЄ-2024. двох квот.

"Процес іде, і я вже хочу його покращувати та не давати будь-чому [впливати на те], щоб так виступати перед публікою, яка приїхала підтримати з Києва, з усієї України, зі світу. Я знаю, наскільки це складно".

"Я не буду зупинятися, – підсумував Іван. – Ми працюємо далі над тим, щоб показувати максимальні результати не тільки для себе, а й для світу".

Читайте також: "Витягнули все". Українські фігуристи та їхня тренерка – про топ-15 на чемпіонаті Європи в парах

Хто такий Іван Шмуратко

  • 20-річний український фігурист, який представляє Київ і виступає в одиночному катанні.
  • Чотириразовий чемпіон України (2018-2021), срібний призер Юнацьких Олімпійських ігор у команді (2016).
  • Найкращий результат Шмуратка на рівні чемпіонатів світу – 21-ше місце (2021), на Європі до Таллінна – 22-ге (2019).
  • У сезоні 2021/22 Іван став четвертим на челенджері Budapest Trophy, а також потрапив до топ-5 на Denis Ten Memorial Challenge у Нур-Султані.

Що далі

  • Субота, 15 січня. 13:35 – Танці. Довільний танець
  • Субота, 15 січня. 18:30 – Жінки. Довільна програма
Читайте також: Українська пара – про дебют на чемпіонаті Європи з фігурного катання та "лотерею" з коронавірусом

Вибір редакції

На початок