Волейбол: Золота Євроліга
Волейбол: Золота Євроліга
"Був трохи здивований". 42-річний Микола Рудницький повернувся у збірну України з волейболу після 8-річної перерви

"Був трохи здивований". 42-річний Микола Рудницький повернувся у збірну України з волейболу після 8-річної перерви

Ексклюзивно
Микола Рудницький (зліва) перед товариським матчем проти Польщі
Микола Рудницький (зліва) перед товариським матчем проти Польщі. ВК "Житичі"

Ексклюзивний коментар українського волейболіста про повернення у збірну перед стартом Золотої Євроліги.

Збірна України з волейболу розпочинає сезон 2024 року у Золотій Євролізі. У суботу, 18 травня, українці проведуть перший матч — зіграють проти команди Румунії.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор матчів Золотої Євроліги з волейболу. Дивіться матчі Золотої Євроліги на сайті та телеканалі Суспільне Спорт.

До виступів у Золотій Євролізі Україна підходитиме в оновленому складі. Лише п'ять волейболістів, що грали торік у турнірі, залишилися у команді — решта не прибули через травми або ж відмовилися грати за неї у 2024 році.

Серед волейболістів, які отримали виклик у збірну України через відсутність гравців основи — 42-річний Микола Рудницький, центральний блокувальник команди "Житичі-Полісся". Востаннє волейболіст отримував виклик у збірну України ще у 2016 році — до приходу у команду колишнього тренера Угіса Крастіньша.

Перед початком виступів у Золотій Євролізі Рудницький дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому розповів про своє повернення у збірну України, які зміни відбулися у порівнянні з останнім приїздом у команду, а також її старт у турнірі.

  • Про повернення у збірну після 8-річної перерви
"Викликали мене, я не відмовився. Був трохи здивований, бо гравців якісних на амплуа центрального блокуючого їх у принципі вистачає. Але там виходило, що у пари людей травми, то мене все-таки викликали. Я не відмовився. Намагатимуся допомогти збірній, чим зможу".
  • Чи є щось особливе в оновленій збірній Україні у порівнянні з попередніми роками

"Тоді, коли я грав, а це було вісім років тому, зовсім інші були підходи до всього. І тренери, і методика, і підготовка була трохи іншою. Зараз все ж збірна України крокує вперед, це видно за результатами. І зараз, думаю, теж буде якийсь крок уперед. Чи одразу він буде, чи може, як кажуть, щоб зробити крок уперед, треба зробити два назад — побачимо, час покаже".

  • Про враження від "оновленої" збірної України

"Враження позитивні. Приїхали люди, у яких було і є бажання грати за національну збірну, допомагати. Може там немає такої майстерності, як у деяких гравців, що за кордоном грають. Але вони виявили бажання, приїхали та роблять все, що можуть".

  • Про роботу з Раулем Лосано

"Він тренер новий для багатьох. Старається, є своє бачення збірної, як її просувати вперед. Вийде чи не вийде, це питання, але він намагається. На тренуваннях постійно вимагає, щоб хлопці викладалися по максимуму, і на іграх так само.

Під керівництвом Рауля Лосано збірна України вже провела два спаринги - поступилася Німеччині та Польщі
Під керівництвом Рауля Лосано збірна України вже провела два спаринги - поступилася Німеччині та Польщі. ВК "Джей-Ті Тандерс"

Як проходить комунікація? Він вільно розмовляє італійською, англійською доволі непогано. Крім того, у нас є перекладач, а ще другий тренер з Польщі [Пйотр Грабан], який розуміє італійську, англійською теж добре розмовляє. Є специфічні терміни, що треба нам робити, то їх перекладають. А решту — встати туди чи вдарити — ми й самі розуміємо, показав і все".

  • Про останній спаринг з Польщею
"Грали доволі непогано. Це показує рахунок перших трьох партій: було за 20 очок, третя 24:26. У принципі потроху збірна набирає свої оберти. Одразу хороших результатів ніхто і не буде чекати. Багато змін у команді, і на це все треба ще час".
  • Про першого суперника у Золотій Євролізі

"Румуни приїхали у бойовому складі. Гадаю, вони будуть боротися, показувати доволі гідний волейбол. У них збірна теж прогресує, тому буде цікаво подивитися, чим все закінчиться".

Збірна України з волейболу: що відомо

  • Втратила п'ятьох центральних блокувальників перед стартом сезону — Дмитра Терьоменка, Артема Смоляра, Валерія Тодуа та Максима Тонконога. Ще однією втратою став Владислав Щуров, який зазнав пошкодження суглоба гомілки вже у таборі національної команди.
  • До перерви у виступах за збірну Рудницький грав за національну команду з 2004 року.
  • Крім Румунії, Україна на груповому етапі Золотої Євроліги зіграє проти Азербайджану, Чехії, Люксембургу, Португалії та Бельгії. Формат турніру зазнав змін — команди грають в одній групі.
На початок