В Україні 4 січня дозволили робити бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Для того, щоб отримати щеплення, необхідно звернутися до будь-якого центру вакцинації.
По це кореспондентам Суспільного розповіла лікарка Центру первинної медико-санітарної допомоги №3 Ольга Стецива.
Для бустерноїБустерна доза — це доза, якою прививаються здорові люди, у яких немає імунодефіцитних станів. Додаткова доза, третя, рекомендована після другої дози від 29 до 90 днів, а бустерна доза призначається через пів року. дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Модерна або Пфайзер. Побічні реакції для кожної людини можуть бути різними.
"У деяких ніяк не проявляється, просто болить рука в місці ін’єкції. Інколи буває так, що може піднятися температура вище 37,5. Але таке буває рідко. Ми завжди даємо рекомендації: в день вакцинації більше пити рідини, не вживати алкоголю, якщо буде підвищуватись температура, то збивати", – розповідає лікарка Ольга Стецива.
Читайте також: "На Миколаївщині Центри вакцинації поновили роботу після свят"
За словами лікарки, люди зможуть отримати бустерну дозу через шість місяців після другої. Такі рекомендації Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики були ухвалені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31 грудня 2021 року.
Станом на четверте січня в Миколаївській області бустерну дозу отримали 675 людей, з них шість вакциновані за добу 3 січня.
Що відомо
- В Україні відкрили онлайн-запис на бустерну дозу щеплення від COVID-19 через медичну електронну систему Helsi.me. Запис доступний для українців, старших 60 років, у яких з моменту другої дози від щеплення пройшло 6 місяців. А також для медичних працівників та співробітників будинків інтернатного типу.
Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.