Український громадянин під час катувань у полоні окупантів пережив клінічну смерть

Український громадянин під час катувань у полоні окупантів пережив клінічну смерть

Український громадянин під час катувань у полоні окупантів пережив клінічну смерть
Facebook

Український громадянин Олег Таран, якого окупанти "засудили" до шести років позбавлення волі, під час катувань пережив клінічну смерть.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Олега Тарана окупанти звинуватили в нібито "в участі в терористичній організації та перевезені зброї".

Чоловіка затримали 23 березня 2017 року під приводом перевірки документів на автомобіль. Йому одягли мішок на голову та відвезли у невідомому напрямку.

"Тільки через 10 діб стало відомо, що Олег перебуває у сумнозвісній в’язниці "Ізоляція". Протягом тривалого часу він піддавався жорстоким знущанням: його били та катували електричним струмом. За словами Олега, він переніс клінічну смерть", ー повідомила Денісова.

Після "Ізоляції" Олега Тарана відправили до СІЗО окупованого Донецька й тримали там протягом 2,5 років у підвальному приміщенні.

12 серпня так званий "суд ДНР" засудив його до 6 років позбавлення волі.

За інформацією Денісової Олег Таран страждає на гіпертонію. Через катування електричним струмом стан здоров'я значно погіршився. У нього постійні перепади тиску та головні болі.

Але керівництво колонії відмовляє Олегу Тарану у наданні медичної допомоги.

"Майже 4 роки органи окупаційної адміністрації РФ на тимчасово окупованій території Донецької області не підтверджують і не вносять Олега Тарана в списки на обмін полоненими", ー додала Денісова.

Денісова наголосила, що такі дії окупантів є порушенням міжнародного права.

Що відомо

  • Громадянин України Сергій Куріс вже понад два роки перебуває у полоні російських окупантів. Чоловіка тримають у камері карцерного типу та не випускають на свіже повітря.
  • Незаконно засуджена на тимчасово окупованій території вчителька з Горлівки Олена Пєх, яка утримується бойовиками у "Сніжнянській виправній колонії №127" в критичному стані
  • У січні 2021 року Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ Ukraine) та Національний комітет ІСОМ Польщі звернулись до Голови ОБСЄ Анн Лінде з проханням сприяти визволенню з полону окупантів співробітниці Горлівського художнього музею Олену Пех.
  • На окупованих територіях Донеччини та Луганщини російські окупанти незаконно утримують 300 громадян України.
  • У липні 2021 року омбудсменка Людмила Денісова зверталась до Міжнародного Червоного Хреста в Україні з проханням відвідати Наталію Стаценко у СІЗО та сприяти її госпіталізації.
  • Російські окупанти у в'язницях та СІЗО незаконно утримують 30 жінок, п'ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги.
  • Українські правозахисники звернулись до міжнародних організацій та політиків з інших держав з проханням підтримати акцію "Різдво для лікарки Наталії Стаценко", яка знаходиться у полоні окупантів та потребує термінової операції.
  • Російські окупанти з жовтня 2017 року незаконно утримують громадянина України Євгена Ставцева. Від катувань чоловік втратив зуби, через хронічні захворювання органів ШКТ у нього відкриваються кровотечі. Так звана "адміністрація колонії" не надає жодної медичної допомоги.
  • Українські полонені, які знаходяться у полоні російських окупантів, не отримують медичної допомоги та ліків, які їм передають родичі. Приміщення, в яких їх утримують, не опалюються та не мають водоводу.
  • У місцях позбавлення волі, які розташовані на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини вимагають гроші у в’язнів

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок