Прем’єр-міністр Франції Жан Кастекс 27 грудня оголосив про посилення коронавірусних обмежень на тлі поширення більш заразного штаму "Омікрон" і зростання кількості інфікованих у країні. Про це повідомляє France24.
Посилені обмеження набудуть чинності з 3 січня й триватимуть щонайменше три тижні. Вони передбачають заборону зібрань понад двох тисяч людей у приміщенні й понад п’яти тисяч – на свіжому повітрі. Крім того, всі відвідувачі концертів повинні займати сидячі місця.
У кінотеатрах і транспорті дальнього сполучення заборонять вживати їжу і напої, а в ресторанах і барах дозволять обслуговувати лише клієнтів із сидячими місцями. Усіх працівників зобов’яжуть по можливості працювати віддалено принаймні три дні на тиждень. Також у центрі міст буде обов’язковий масковий режим.
Також французький прем’єр анонсував законопроєкт про розширення сфери дії "цифрової перепустки", яку мають повністю вакциновані громадяни. У разі ухвалення документа з 15 січня "перепустка" буде обов’язковою для відвідування щонайменше ресторанів і кінотеатрів, а негативний ПЛР-тест більше не прийматиметься.
За словами Жана Кастекса, уряд Франції також підготував нові правила самоізоляції для людей, які контактували з інфікованими коронавірусом або захворіли на COVID-19, що враховують особливості "Омікрону". Ці правила мають оголосити до кінця тижня. При цьому школи мають повернутися із зимових канікул 3 січня, як і планувалося до обмежень.
Читайте також: З 27 грудня Чехія посилить правила в'їзду — МЗС
У Франції стрімко поширюється більш заразний штам "Омікрон". 25 грудня там уперше з початку пандемії зареєстрували понад 100 тисяч хворих на COVID-19 за добу. Нині кількість випадків інфікування на 100 тисяч людей у Франції перевищує 700, що також є рекордним показником за весь час пандемії.
При цьому у 67-мільйонній Франції повністю вакциновані 78% населення, або 90% з-поміж тих, хто може щепитися проти COVID-19 (усі громадяни віком від п’яти років). "Знаю: відчуття таке, наче це нескінченний фільм, але рік тому ми почали кампанію з вакцинації, й ми тепер одна з найбільш вакцинованих і захищених країн у світі", – заявив Жан Кастекс.
Не лише Франція посилює коронавірусні обмеження. З 28 грудня у Німеччині щепленим і тим, хто перехворів на COVID-19, заборонили збиратися в групи більше 10 людей; крім того, масові спортивні й культурні заходи мають відбуватися без глядачів.
А в Греції з 3 січня забороняють роботу барів і ресторанів після опівночі та обмежують кількість відвідувачів закладів за одним столом до шести. Ті заклади, які не дотримуються цих правил, будуть закриті примусово.
Читайте також: Авіакомпанії скасували десятки тисяч рейсів у всьому світі на різдвяний вікенд
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Що відомо
- Про новий штам коронавірусу, який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до наявних вакцин.
- Науковці з’ясували, що штам "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях. Водночас міністр охорони здоров’я ПАР Джо Фаала заявив, що інфікованих штамом "Омікрон" в 11 разів рідше кладуть у лікарні, ніж інфікованих "Дельтою".
- За попередніми даними, більшість вакцин не забезпечують дієвий захист від інфікування "Омікроном", але запобігають тяжкому перебігу хвороби й госпіталізаціям. Крім того, підвищує дієвість щеплень третя (бустерна) доза.
- Люди, в яких виявили штам коронавірусу "Омікрон", у середньому мають на 50-70% менший ризик бути ушпиталеними через ускладнення COVID-19, ніж "Дельтою", підрахувало Управління з питань охорони здоров'я Великої Британії.
Читайте також
"Омікрон": що відомо про новий штам коронавірусу та чи загрожує він Україні
"Не панікуйте через Омікрон". Лікар – про новий штам коронавірусу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!