У Німеччині пропонують вводити бустерну дозу COVID-вакцини через три місяці після повної вакцинації

У Німеччині пропонують вводити бустерну дозу COVID-вакцини через три місяці після повної вакцинації

У Німеччині пропонують вводити бустерну дозу COVID-вакцини через три місяці після повної вакцинації
. АР

Постійний комітет Німеччини з питань вакцинації (STIKO) 21 грудня рекомендував скоротити інтервал між курсом вакцинації проти коронавірусу і введенням бустерної дози з шести до трьох місяців. Рекомендацію запровадили через поширення більш заразного штаму коронавірусу "Омікрон".

Про це повідомляє Reuters.

Згідно зі STIKO, всі повнолітні громадяни Німеччини повинні отримати бустерне щеплення мРНК-вакциною (Pfizer / BioNTech або Moderna) через три місяці після повного курсу вакцинації дводозним препаратом. Для однодозної вакцини Johnson & Jonhson цей період становить, як і раніше, чотири тижні.

На думку STIKO, пріоритетне право на бустерне щеплення повинні мати люди похилого віку й ті, хто має ускладнення зі здоров’ям. Крім того, бустерну дозу вакцини повинні отримати й усі старше 12 років, хто перехворів на COVID-19 – не раніш як через три місяці після одужання.

Читайте також: Бустерна доза від коронавірусу буде доступна з січня 2022 року — Радуцький

Як зазначає Forbes, Німеччина – не єдина країна, де рекомендують вводити бустерне щеплення через три місяці після повного курсу вакцинації: аналогічну рекомендації запровадили у Великій Британії. У Франції й Італії рекомендований інтервал становить п’ять місяців, а у США – шість.

У Німеччині з-поміж 83 мільйонів громадян понад 70% пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусу, а 32,6% отримали бустерну дозу вакцини, зазначає Reuters.

Напередодні Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що штам коронавірусу "Омікрон" здатен передаватися й до повністю вакцинованих людей. А виробники вакцин підтверджували невисоку ефективність двох доз препарату, але вказували, що бустерна доза значно збільшує захист проти "Омікрону".

Що відомо

Читайте також

"Омікрон": що відомо про новий штам коронавірусу та чи загрожує він Україні

"Не панікуйте через Омікрон". Лікар – про новий штам коронавірусу

Ізраїль заборонив поїздки до США, Канади, Німеччини, Бельгії і ще низки країн через “Омікрон”

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок