Постійний комітет Німеччини з питань вакцинації (STIKO) 21 грудня рекомендував скоротити інтервал між курсом вакцинації проти коронавірусу і введенням бустерної дози з шести до трьох місяців. Рекомендацію запровадили через поширення більш заразного штаму коронавірусу "Омікрон".
Про це повідомляє Reuters.
Згідно зі STIKO, всі повнолітні громадяни Німеччини повинні отримати бустерне щеплення мРНК-вакциною (Pfizer / BioNTech або Moderna) через три місяці після повного курсу вакцинації дводозним препаратом. Для однодозної вакцини Johnson & Jonhson цей період становить, як і раніше, чотири тижні.
На думку STIKO, пріоритетне право на бустерне щеплення повинні мати люди похилого віку й ті, хто має ускладнення зі здоров’ям. Крім того, бустерну дозу вакцини повинні отримати й усі старше 12 років, хто перехворів на COVID-19 – не раніш як через три місяці після одужання.
Читайте також: Бустерна доза від коронавірусу буде доступна з січня 2022 року — Радуцький
Як зазначає Forbes, Німеччина – не єдина країна, де рекомендують вводити бустерне щеплення через три місяці після повного курсу вакцинації: аналогічну рекомендації запровадили у Великій Британії. У Франції й Італії рекомендований інтервал становить п’ять місяців, а у США – шість.
У Німеччині з-поміж 83 мільйонів громадян понад 70% пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусу, а 32,6% отримали бустерну дозу вакцини, зазначає Reuters.
Напередодні Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що штам коронавірусу "Омікрон" здатен передаватися й до повністю вакцинованих людей. А виробники вакцин підтверджували невисоку ефективність двох доз препарату, але вказували, що бустерна доза значно збільшує захист проти "Омікрону".
Що відомо
- Про новий штам коронавірусу, який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до наявних вакцин.
- Науковці з’ясували, що штам "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях. Водночас міністр охорони здоров’я ПАР Джо Фаала заявив, що інфікованих штамом "Омікрон" в 11 разів рідше кладуть у лікарні, ніж інфікованих "Дельтою".
- За попередніми даними, більшість вакцин не забезпечують дієвий захист від інфікування "Омікроном", але запобігають тяжкому перебігу хвороби й госпіталізаціям. Крім того, підвищує дієвість щеплень третя (бустерна) доза.
- Станом на 14 грудня новий штам коронавірусу "Омікрон" був виявлений у 77 країнах, зокрема США й низці країн Європи (Нідерландах, Великій Британії, Румунії тощо), Індії, Ізраїлі та Росії.
- Всесвітня організація охорони здоров’я попередила про зростання темпів поширення штаму COVID-19 "Омікрон". За останніми даними, штам наявний уже у 89 країнах світу.
- 18 грудня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні підтвердили перший випадок захворювання штамом "Омікрон". 21 грудня стало відомо, що інфікований "Омікроном" був повністю вакцинований, хворів у легкій формі й одужав.
Читайте також
"Омікрон": що відомо про новий штам коронавірусу та чи загрожує він Україні
"Не панікуйте через Омікрон". Лікар – про новий штам коронавірусу
Ізраїль заборонив поїздки до США, Канади, Німеччини, Бельгії і ще низки країн через “Омікрон”
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!