Штам "Омікрон" зафіксували у 89 країнах світу — ВООЗ

Штам "Омікрон" зафіксували у 89 країнах світу — ВООЗ

Штам "Омікрон" зафіксували у 89 країнах світу — ВООЗ
фото ілюстративне/УНІАН

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) констатує, що випадки зараженням новим штамом коронавірусу "Омікрон" зафіксували вже у 89 країнах світу.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на дані організації від 16 грудня.

"Станом на 16 грудня 2021 року варіант "Омікрон" був виявлений у 89 країнах у всіх шести регіонах ВООЗ", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що новий штам поширюється швидше за штам "Дельта". За даними ВООЗ, в країнах, де виявили "Омікрон", кількість інфікування цим штамом зростає вдвічі за півтора-три дні.

Крім того, цей варіант коронавірусу швидко поширюється в країнах з високим рівнем популяційного імунітету, однак наразі достеменно невідомо чому. Серед причин вказують здатність нового штаму "уникати" імунітету, його підвищену заразність або ж поєднання обох варіантів COVID-19.

Що відомо

  • Про новий штам коронавірусу, який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до наявних вакцин.
  • Станом на 14 грудня новий штам коронавірусу "Омікрон" був виявлений у 77 країнах, зокрема США й низці країн Європи (Нідерландах, Великій Британії, Румунії тощо), Індії, Ізраїлі та Росії.
  • 18 грудня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні підтвердили перший випадок захворювання новим штамом коронавірусу "Омікрон".
  • Міністр охорони здоров’я ПАР Джо Фаала заявив, що інфікованих штамом "Омікрон" в 11 разів рідше кладуть у лікарні, ніж інфікованих "Дельтою".
  • Всесвітня організація охорони здоров’я попередила про зростання темпів поширення штаму COVID-19 "Омікрон".
  • Науковці з’ясували, що штам "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок