Державний департамент США радить громадянам не відвідувати Україну через військову загрозу з боку Росії та значні темпи поширення COVID-19. У Білому домі пояснили, що уряд не змінював оцінку ситуації в Україні, а лише додав деталей до її опису.
Відповідна інформація оприлюднена на сайті Держдепу.
"Держдепартамент продовжує рекомендувати громадянам США не їздити в Україну через COVID-19 та переглянути рішення про поїздки через зростання загроз з боку Росії. Дотримуйтесь підвищеної обережності через злочинність та цивільні заворушення", – йдеться у повідомленні.
На переконання американських чиновників, Росія планує серйозні військові дії проти України.
"Громадянам США також нагадують, що умови безпеки, особливо вздовж кордонів України, в окупованому Росією Криму та на східній Україні, що контролюється Росією, непередбачувані й можуть погіршитися без особливого повідомлення", – зазначають в установі.
При цьому громадян США, які вирішили відвідати Україну, попереджають, що військові дії Росії серйозно вплинуть на здатність посольства США надавати консульські послуги, включно із допомогою громадянам США під час виїзду з України.
При цьому офіційна представниця Білого дому Джен Псакі заявила, що Державний департамент не змінював оцінку рівня загрози відвідування України для громадян США, а лише додав нові деталі опису поточної ситуації у країні.
"Держдепартамент оновив текст і вніс інформацію про нарощування військової могутності Росії на кордоні з Україною. Отже, йдеться про публікацію додаткових даних. Але водночас, як і раніше, йдеться про четвертий рівень небезпеки", – пояснила вона під час пресконференції.
За словами Псакі, відтак рекомендація щодо подорожей для України залишається на рівні 4, що означає: "Не подорожуйте".
Що відомо
- 7 грудня відбувся онлайновий саміт президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна на тлі численних повідомлень про скупчення військ РФ на кордоні з Україною. Путін попросив у Байдена гарантій нерозширення НАТО на схід і звинуватив Україну в зриві "Мінська". Байден "висловив глибоку стурбованість США і європейських союзників щодо ескалації Росією сили довкола України".
- Після перемовин із Путіним Байден поговорив із лідерами Франції, Німеччини, Італії і Британії. 9 грудня президент Байден провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським.
- Міністр оборони України Резніков заявив, що Росія не припинила стягувати війська до кордону з Україною після розмови президентів Байдена та Путіна. За даними Міноборони, чисельність військових Росії поблизу України може зрости до 175 тисяч.
- У ніч проти 16 грудня Володимир Зеленський зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенберґом. За словами останнього, Росія продовжує нарощувати військову присутність на українському кордоні.
- Європейський парламент 16 грудня ухвалив резолюцію із засудженням російської агресії проти України та її військових маневрів на прикордонні.
- 17 грудня Північноатлантичний альянс заявив, що занепокоєний нарощуванням Росією військ на кордонах України, яке спостерігається останніми місяцями, та попередив, що агресія РФ проти України матиме "величезні наслідки".
Читайте також
"Доля України все ще висить на волосині". Що світові ЗМІ пишуть про саміт Байдена і Путіна
SWIFT і санкції проти Путіна. Як світ має реагувати на погрози Україні. Відповідають експерти
Вторгнення в Україну обернеться для РФ "ізоляцією від міжнародної фінансової системи" – Держдеп США
"Санкційна політика до ескалації, а не після". Про що Зеленський говорив з Макроном і Шольцом
"Ми спитали про рік, коли Україна стане членом НАТО". Кулеба – про підсумки візиту до Брюсселя
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!