Кулеба для видання Foreign Affairs: Захід має відповісти Росії силою, а не умиротворенням

Кулеба для видання Foreign Affairs: Захід має відповісти Росії силою, а не умиротворенням

Кулеба для видання Foreign Affairs: Захід має відповісти Росії силою, а не умиротворенням
УНІАН

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 10 грудня опублікував авторську статтю у американському журналі Foreign Affairs про стан міжнародних перемовин навколо напруження на українсько-російському кордоні. Стаття описує політичні позиції України та Росії стосовно двостороннього конфлікту. Кулеба вважає, що Захід має відмовитися від традиції "слабкої та нерішучої" політики "умиротворення" Росії, адже вона не дає результату.

У статті йдеться, що президент Росії Володимир Путін висунув ультиматум Заходу, у якому вимагає гарантій невступу України в НАТО, відмови України від західного вектору розвитку та односторонніх поступок під час перемовин про закінчення війни на Донбасі.

Кулеба вважає, що політика умиротворення Росії Заходом призведе до прямо протилежних результатів. Як приклад, він наводить випадок Молдови та історію конфлікту у Придністров’ї.

"У 1992 році в Придністровському регіоні Молдови загострився збройний конфлікт. Попри те, що саме Росія підживлювала його, Москва вимагала прямого діалогу уряду Молдови з Тирасполем, за своєї участі в ролі посередника. Молдова погодилася та розпочала прямий діалог з маріонетками Росії в надії, що цей крок дозволить врегулювати конфлікт і відновити територіальну цілісність. У 1994 році Молдова здійснила ще одну спробу сприяти врегулюванню, офіційно проголосивши позаблоковий курс та відмовившись від руху до членства в НАТО. Яким був результат обидвох цих поступок? Три десятиріччя “замороженого” конфлікту та жодного врегулювання", – пише міністр Кулеба.

Найкращою стратегією Заходу, на думку Кулеби, було б ігнорувати російські "неправомірні вимоги" про "право вето" щодо зовнішньої політики України та процесу вступу в НАТО.

Він вважає, що перемовини необхідно продовжувати, не піддаючись тиску Путіна щодо України та НАТО. Крім цього, міністр наголошує на необхідності проведення політики стримування Росії: демонстрація чітких сигналів щодо європейського та євроатлантичного майбутнього України, розробка комплексних санкцій на випадок ескалації конфлікту Росією та посилення військово-технологічної підтримки України.

Читайте також: Путін попросив у Байдена гарантій нерозширення НАТО на схід і звинуватив Україну в зриві "Мінська"

При цьому стратегію України Кулеба описує так: "Мета України проста: мир завдяки силі. На нинішньому етапі США та європейські союзники мають продовжувати говорити з Путіним, аби виграти час для посилення України до такого рівня, який зробить саму опцію нового військового вторгнення неможливою для Росії. Коли такий рівень буде досягнутий, з’явиться можливість справедливого політико-дипломатичного врегулювання на Донбасі, а також, нарешті, вступу України до ЄС і НАТО".

Читайте також: Референдум щодо Донбасу, Путін і "держпереворот". Зеленський розповів, про що говорив із Байденом

Що відомо

Читайте також

"Доля України все ще висить на волосині". Що світові ЗМІ пишуть про саміт Байдена і Путіна

SWIFT і санкції проти Путіна. Як світ має реагувати на погрози Україні. Відповідають експерти

ЗМІ продовжують повідомляти про загрозу вторгнення РФ в Україну, Кремль заперечує. Що відомо

Вторгнення в Україну обернеться для РФ "ізоляцією від міжнародної фінансової системи" – Держдеп США

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок