Новопризначена міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок (партія "Зелених") заявила про суворі наслідки для Росії в разі, якщо вона знову порушить українську державність. А її французький візаві, очільник МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан наполягає на якнайшвидшому скликанні зустрічі в Нормандському форматі.
Про це Бербок і Ле Дріан заявили на спільній пресконференції в Парижі 9 грудня.
Ситуацію на кордоні України та Росії глава німецького МЗС охарактеризувала як "складну". На її думку, в основі вирішення кризи повинні бути Мінські домовленості, а також кроки, погоджені на рівні НАТО і ЄС.
"Для нас територіальна цілісність і суверенітет України не є предметом обговорення. Росія заплатить високу політичну й економічну ціну, якщо знову порушить українську державність", – заявила Бербок і додала, що єдине рішення ситуації, що склалася, дипломатичне.
Читайте також: Bloomberg: США схилятимуть Німеччину до зупинки "Північного потоку-2" у разі вторгнення РФ в Україну
Своєю чергою глава МЗС Франції заявив, що Париж і Берлін прагнуть якнайшвидше скликати зустріч у Нормандському форматі на рівні міністрів закордонних справ. "Важливо зберегти майданчики для діалогу, щоб спробувати розпочати деескалацію ситуації", – додав він.
Що відомо
- На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію. 21 листопада голова української розвідки Кирило Буданов заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня-початку лютого 2022 року.
- 30 листопада Володимир Путін заявив, що "справа не в тому воювати чи ні", а в тому, щоб налагодити відносини. Так він відповів на запитання щодо введення військ на територію України. Невизнаний низкою країн президент Білорусі Лукашенко заявив, що у разі загострень на кордоні Білорусь буде "на боці" Росії. Також він уперше заявив, що Крим де-факто та де-юре став російським. Раніше Білорусь не визнавала анексії Криму Росією.
- Президент Володимир Зеленський вважає ситуацію на кордоні не гіршою, аніж навесні 2021-го. 6 грудня міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що російські збройні сили продовжують збільшувати свою присутність на кордоні, чисельність військових Росії поблизу України може зрости до 175 тисяч.
- 7 грудня відбувся онлайновий саміт президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна на тлі численних повідомлень про скупчення військ РФ на кордоні з Україною. Байден і Путін говорили в закритому режимі, майже 2 години. Після перемовин із Путіним Байден поговорив із лідерами Франції, Німеччини, Італії і Британії. З президентом України Володимиром Зеленським Байден планує поговорити 9 грудня.
Читайте також
"Доля України все ще висить на волосині". Що світові ЗМІ пишуть про саміт Байдена і Путіна
SWIFT і санкції проти Путіна. Як світ має реагувати на погрози Україні. Відповідають експерти
ЗМІ продовжують повідомляти про загрозу вторгнення РФ в Україну, Кремль заперечує. Що відомо
Вторгнення в Україну обернеться для РФ "ізоляцією від міжнародної фінансової системи" – Держдеп США
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!