Голова фракції Європейської народної партії (ЄНП) в Європарламенті Манфред Вебер заявив, що у разі вторгнення Росії на територію України уряд Німеччини має негайно згорнути проєкт "Північний потік-2".
Його слова наводить німецька газета Handelsblatt.
Вебер вважає реальною загрозу вторгнення російських військ на територію України. На його думку, ця ситуація є "випробуванням для НАТО і західної спільноти".
"Якщо (президент Росії Володимир — ред.) Путін пустить у хід зброю, то газопроводу "Північний потік-2" кінець", — заявив європарламентар.
При цьому він закликав уряд Німеччини чітко позначити наслідки для Москви у разі збройного нападу на Україну.
Що відомо
- Наприкінці листопада видання The Hill повідомило, що адміністрація президента США Джозефа Байдена намагається уникнути запровадження жорсткіших санкцій проти проєкту російського газогону "Північний потік-2" попри те, що Росія концентрує свої війська на кордоні з Україною. Згодом держсекретар США Ентоні Блінкен попередив, що у разі нападу на Україну, Штати запровадять проти Росії нові економічні санкції, від яких досі утримувались.
- За підрахунками МВФ, фінансові втрати України через запуск газогону "Північний потік-2" складуть до 1,2 мільярда доларів на рік унаслідок падіння обсягів транзиту блакитного палива українською територією.
- Німеччина тимчасово призупинила процедуру сертифікації компанії-оператора російського газопроводу "Північний потік – 2" Nord Stream 2 AG через невідповідність її юридичного оформлення німецькому законодавству. Відповідне рішення 16 листопада ухвалило Федеральне агентство мереж.
- "Нафтогаз" братиме участь у процедурі сертифікації оператора "Північного потоку-2". Про це 15 листопада повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.
- 18 жовтня стало відомо, що першу нитку газопроводу "Північний потік-2" вже заповнено технічним газом, налагодження пуску другої нитки триває.
- У "Газпромі" заявили, що станом на ранок 10 вересня будівництво газогону "Північний потік-2" повністю завершене.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!