Понад 50% українців підтримують вступ до ЄС та НАТО

Понад 50% українців підтримують вступ до ЄС та НАТО

Опитування
Понад 50% українців підтримують вступ до ЄС та НАТО
. Ілюстративне фото

62% українців готові підтримати вступ України до Європейського союзу, якби наразі проводився референдум. Ще 58% громадян підтримали б вступ до НАТО.

Про це свідчать дані опитування соціологічної групи "Рейтинг".

За даними опитування, найбільше євроінтеграцію підтримують на заході (78% проти 18%) та у центрі (65% проти 28%) країни, а також у Києві (73% проти 24%), найменша — на сході (41% проти 50%).

Читайте також: Як вступити до НАТО. Три історії успіхів та невдач із Західних Балкан

Найбільше прихильників вступу до НАТО також на заході (76% проти 17%) та в центрі (64% проти 29%), а також у столиці (70% проти 26%), найменше — на сході (27% проти 64%). На півдні прихильників євроінтеграції трохи менше, ніж противників (45% проти 49%).

Довідка

Опитування проводилося у період у всіх підконтрольних уряду регіонах серед 5000 респондентів віком від 18 років методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв'ю з допомогою комп'ютера). Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення, помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 1,5.

Що відомо

 • 14 червня у НАТО підтвердили обіцянку прийняти Україну до складу Альянсу.
 • Президент Володимир Зеленський заявив, що вступ України до НАТО є "єдиним шляхом" закінчення війни на Донбасі. Він також наголосив, що Україна прагне стати рівноправним учасником Північноатлантичного альянсу та підкреслив, що хоче поставити питання про членство в НАТО президенту США Джозефу Байдену.
 • Міністерство оборони опублікувало перелік військових навчань НАТО, у яких в 2021 році візьме участь Україна.
 • 12 червня 2020 року Україна отримала статус партнера розширених можливостей НАТО, що надає змогу для тіснішої військово-промислової співпраці, працевлаштування українців у структурах альянсу і додаткового захисту від нього.
 • Водночас постійна представниця США при НАТО, посол Кей Бейлі Гатчісон заявила, що набуття Україною статусу партнера з розширеними можливостями не є ознакою наближення країни до Плану дій щодо членства в Альянсі, яке вона зможе отримати у слушний час.
 • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 9 лютого повідомив, що терміни вступу України до НАТО залишаються невизначеними, але демократичні реформи наблизять країну до членства в Альянсі.
 • 7 квітня Литва заявила, що проситиме НАТО надати Україні план дій щодо членства.
 • 8 квітня про підтримку надання Україні плану дій щодо членства в НАТО заявила Латвія.
 • 10 квітня наміри України стати членом НАТО підтримала Туреччина.
 • 3 травня президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна підтримує надання Україні плану дій щодо членства у НАТО та підніме це питання на червневому саміті НАТО.
 • 6 травня керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що США підтвердили підтримку отримання Україною плану дій щодо членства в НАТО

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок