В Україні підтверджено перший випадок захворювання на коронавірус. Інфікований чоловік нині перебуває в обласній лікарні Чернівців, його стан стабільний.
За словами заступника голови МОЗ Віктора Ляшка, йдеться про громадянина, який подорожував з дружиною у країнах, де виявлено хворобу. На в'їзді в Україну йому виміряли температуру, після чого чоловік поїхав у Чернівецьку область, де "самоізолювався". За кілька днів після самоізоляції в нього з'явилися симптоми коронавірусу.
Дружина хворого без симптомів хвороби також перебуває у самоізоляції. За словами Ляшка, хворий та його дружина не зустрічались з родичами та друзями після повернення, як це рекомендували.
За словами в.о. керівника Лабораторного центру МОЗ Наталії Гопко, 3 березня розпочнуть лабораторне обстеження тих, з ким контактував інфікований. На зараження коронавірусом перевіряють дружину інфікованого, її результат буде готовий за два дні.
За словами заступниці директора департаменту охорони здоров’я чернівецької ОДА Марії Поліщук, чоловік з 21 лютого подорожував Італією.
"У мандрівці та під час повернення додому 26 лютого почувався добре. Гарячка та першіння у горлі з’явилися 28 лютого. Він одразу ж звернувся до сімейного лікаря і залишався вдома. До лікарні його забрала швидка. Медиків попередили, що чоловік був у Італії і міг контактувати із інфікованими коронавірусом, тож вони виїхали на виклик у захисних костюмах. Чоловік повертався в Україну автомобілем, у якому була лише його дружина. Наразі вона почувається добре та перебуває вдома. Також інфікований контактував із прикордонником, який міряв температуру. За ним спостерігають лікарі", — сказала вона.
Громадянин України, в якого підтвердили коронавірус, скаржиться на першіння у горлі, незначний кашель, нежить. Його лікують жарознижувальними та противірусними препаратами, сказала у коментарі Суспільному.Буковини завідувачка інфекційного відділення Чернівецької обласної клінічної лікарні Валентина Миндреску.
За прикордонниками, які працювали на зміні, коли в Україну повертався інфікований коронавірусом чоловік, спостерігають медики. Якщо хтось з них матиме симптоми ГРВІ, його ізолюють. Про це Суспільному повідомив речник Чернівецького прикордонного загону Сергій Бровко.
У Чернівцях для прийому та лікування інфікованих на коронавірус готові два медичні заклади — інфекційне відділення Чернівецької обласної клінічної лікарні та військовий шпиталь.
У Чернівецькій області працює цілодобова контактна лінія: 066 084 93 13.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Китайський вірус. Що треба знати та як вберегтися"
Що відомо:
- За кордоном коронавірусну інфекцію зафіксовано у шести українців. Четверо — члени екіпажу круїзного лайнера Diamond Princess, який стоїть на карантині біля берегів Японії. Першу хвору вже виписали з лікарні в Токіо. Ще одна українка захворіла в Італії.
- За даними МОЗ, експрес-тести на визначення коронавірусної інфекції мають прийти 10 березня.
- У ВООЗ вважають, що пік епідемії коронавірусу вже позаду, а поширення захворювання поки що не набуло характеру пандемії.
- 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан після того, як було зафіксовано більше 8 тисяч випадків коронавірусу у світі.
- Прикордонна, митна та Держпродспоживслужба України посилили заходи безпеки в аеропортах і пунктах пропуску на кордоні задля виявлення та попередження випадків захворювання на коронавірус.
- Ніхто з пасажирів, які прилетіли з інших країн до аеропортів "Київ" і "Бориспіль", не відмовився від вимірювання температури тіла.
- 20 лютого 45 українців і 27 іноземців прибули з Уханя, їх розмістили в медцентрі "Нові Санжари". У самих Нових Санжарах Полтавської області з цього приводу розпочалися протести місцевих жителів.
- Жодного випадку коронавірусу серед евакуйованих з Китаю не зафіксовано.