Україна посилила контроль на кордоні, щоб уберегтися від коронавірусу з Китаю

Україна посилила контроль на кордоні, щоб уберегтися від коронавірусу з Китаю

Україна посилила контроль на кордоні, щоб уберегтися від коронавірусу з Китаю
РБК

Прикордонна, митна та Держспоживслужба посилили заходи безпеки в аеропортах та пунктах пропуску на кордоні задля виявлення та попередження випадків захворювання на коронавірус, який шириться у Китаї та інших країнах.

Про це представники відомств розповіли на брифінгу 24 січня.

“Ми отримали відповідну інформацію і підготували інформацію в аеропорти в пункти пропуску, прикордонники опитують людей, які прибувають до України і якщо у когось є симптоми, повідомляють лікарів, які працюють у пунктах пропуску”, - розповів заступник голови ДПСУ Сергій Сердюк.

Голова Державної митної служби Максим Нефьодов заявив, що митники перевіряють живих тварин, яких ввозять в Україну.

“Коли завозять живих тварин, відповідно є ризики, що вони можуть бути переносниками захворювань. То звичайно, перш ніж вони пройдуть оформлення, ми викликаємо ветеринарні служби. Так само викликаємо санітарних лікарів, якщо виникають підозри на погане самопочуття людей на кордоні”, - розповів він.

За його словами, митники активізували інформацію по всім пунктам пропуску з вимогою бути готовими до термінових дій, якщо ситуація буде погіршуватися.

Нефьодов додав, що що якщо ситуація все ж погіршиться, то будуть введені обмеження на ввезення товарів чи продукції на територію України.

У свою чергу Держспоживслужба України звернулася до влади Китаю з проханням надати більше інформації про розповсюдження коронавірусу.

Зокрема, вимагають роз'яснень,, чи були випадки, підозри на даний підтип коронавірусу у тварин, якщо були, то які види, які були вжиті заходи щодо переміщення тварин і контроль з боку компетентних органів.

У відомстві зазначили, що фахівці на зв'язку з міжнародними органами, які за це відповідають.

Як відомо:

  • У центрі спалаху китайського коронавірусу провінції Хубей число загиблих від хвороби зросло до 26. Також зафіксована перша смерть за її межами.
  • Вірус може мутувати й поширюватися далі. Він уже вийшов за межі Китаю і дістався США, Таїланду та Південної Кореї та інших країн.
  • 22 січня ВООЗ скликала термінову нараду через поширення вірусу. Рішення про оголошення надзвичайного стану відклали на один день.
  • Влада Китаю призупинили роботу аеропорту та залізничних вокзалів міста Ухань через поширення небезпечного штаму коронавірусу. Згодом на карантин закрили міста Хуанган та Ечжоу.
  • У Журналі медичної вірусології опубліковане дослідження, яке свідчить, що в китайському місті Ухань багато осіб, які захворіли, контактували з тваринами на оптовому ринку морепродуктів Huanan. Найімовірніше, коронавірус розповсюджують кобра та крайти.
  • Аеропорт "Бориспіль" в Україні не має наміру припиняти приймати рейси з Китаю і відправляти їх у цю країну, аргументуючи рішення "контролем над ситуацією".
  • Влада Китаю застосовує армію, щоб ізолювати щонайменше три міста у спробі зупинити поширення коронавірусу, який вже призвів до сімнадцятьох смертей та появи сотень інфікованих. ЗМІ повідомляють, що цей крок є безпрецедентним та зачепить понад 18 мільйонів людей.
  • Суспільне зібрало все, що треба знати, аби вберегтися від нового вірусу з Китаю.
На початок