Пік епідемії коронавірусу позаду, пандемії немає — ВООЗ

Пік епідемії коронавірусу позаду, пандемії немає — ВООЗ

Пік епідемії коронавірусу позаду, пандемії немає — ВООЗ
Фото: ВООЗ

Пік епідемії вірусу COVID-19 вже минув і припав на період між 23 січня і 2 лютого. Після цього кількість нових випадків зараження вірусом у Китаї невпинно знижується, повідомили у Всесвітній організації охорони здоров'я.

Як зазначив під час брифінгу очільник ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус, станом на ранок 25 лютого протягом доби коронавірус виявили у 460 осіб, від хвороби померло 150 осіб.

При цьому загальна кількість випадків інфікування у Китаї сягнула 77 362, за весь час епідемії померло 2618 людей. За межами Китаю виявлено 2074 випадки коронавірусу та 23 смертельних випадки у 28 країнах.

Крім того, у ВООЗ вважають, що поширення коронавірусу ще не набуло характеру пандемії, незважаючи на нові спалахи в Італії, Ірані та Південній Кореї.

"Чи має цей вірус пандемічний потенціал? Абсолютно. Чи знаходимося ми вже на цьому етапі? За нашою оцінкою — ще ні", — заявив Гебреєсус.

Також він навів дані щодо летальності захворювання. Згідно з оцінкою ВООЗ, летальність в Ухані становить 2-4%, за межами Уханя — близько 0,7%.

Період одужання при захворюванні на коронавірус у більшості випадків сягає 2 тижні, у важких випадках — 3-6 тижнів.

Що відомо:

  • 23 лютого Італія ввела надзвичайні заходи через поширення коронавірусу. Як повідомляє BBC, там спостерігається найбільший спалах вірусу в Європі: захворіло більше 100 людей.
  • 9 лютого МЗС України підтвердило, що громадянин України на борту круїзного корабля Diamond Princes заразився на коронавірус. Його ізолювали в японській лікарні на два тижні. Згодом було підтверджено другий випадок зараження коронавірусом українця на борту Diamond Princes.
  • 20 лютого стало відомо, що стан двох українців-членів екіпажу лайнера Diamond Princess, які інфікувалися коронавірусом, задовільний.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан після того, як було зафіксовано більше 8 тисяч випадків коронавірусу у світі.
  • У МОЗ кажуть, що наразі в Україні не зафіксовано зараження коронавірусом, але готові лікувати його в разі потреби. А пасажирам, які прилетіли з Китаю, міряли температуру тіла.
  • Прикордонна, митна та Держпродспоживслужба України посилили заходи безпеки в аеропортах і пунктах пропуску на кордоні задля виявлення та попередження випадків захворювання на коронавірус.
  • Суспільне зібрало все, що треба знати, аби вберегтися від нового вірусу з Китаю.
На початок