Справа моряків у Гаазі: в МЗС заявили, що Україна зірвала плани Кремля

Справа моряків у Гаазі: в МЗС заявили, що Україна зірвала плани Кремля

Справа моряків у Гаазі: в МЗС заявили, що Україна зірвала плани Кремля
. УНІАН

На слуханнях в Арбітражному суді в Гаазі у справі України проти Російської Федерації щодо порушення нею імунітету українських військових кораблів та членів їхніх екіпажів у листопаді 2018 року російська сторона почала аргументувати свою позицію, якою хотіла ввести в оману суд та громадськість. Однак Україна зірвала ці плани Кремля і навела контраргументи.

Про це 13 жовтня заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу журналістам.

"У понеділок (11 жовтня — ред.) російська сторона представляла свої аргументи та намагалася ввести суд і громадськість в оману. Це була спроба поставити все з ніг на голову в класичному російському стилі. Проте вже вчора (12 жовтня — ред.) слово взяла українська делегація і ми зірвали цей план Росії. Україна навела аргументи, які не дадуть Росії уникнути відповідальності", — повідомив міністр.

За його словами, на відміну від РФ, позиція України ґрунтується на міжнародному праві: "Ми розклали по поличках російські маніпуляції та непослідовність й аргументовано довели свою позицію. Україна працює над тим, щоб зухвале і протиправне захоплення Росією кораблів ВМС України у листопаді 2018 року отримало чітку оцінку міжнародного правосуддя".

Читайте також: МЗС України не виключає екстрадиції Саакашвілі

Кулеба також додав, що РФ має відповісти за всі злочини проти України й порушення міжнародного права, "скільки б часу це не зайняло".

"Якщо сьогодні неправомірні дії не отримають належної юридичної оцінки, Росія і надалі руйнуватиме норми та правила. Тому цього тижня в Гаазі Україна відстоює не лише свої національні інтереси, але і цілісність міжнародного права загалом. Правда та право на нашому боці. Ми крок за кроком доводимо злочини Росії, вимагаємо від міжнародних судів ухвалення жорстких санкцій та обмежувальних заходів проти Кремля", — резюмував міністр.

Читайте також: "Євроінтеграції та безвізу нічого не загрожує". У МЗС оцінили підсумки саміту "Україна-ЄС"

Що відомо

  • Міжнародний арбітражний суд, створений відповідно до Конвенції ООН з морського права, цього тижня розпочав у Гаазі слухання у справі України проти Росії щодо затримання в листопаді 2018 року українських військових кораблів і моряків у Керченській протоці.
  • 25 листопада 2018 року біля берегів окупованого Криму російські прикордонники обстріляли і захопили три українські військові кораблі, а також затримали 24 моряків. Військовослужбовців звинуватили в незаконному перетині кордону Росії (покарання за цією статтею передбачає до шести років ув'язнення). Україна вважає те, що трапилося, порушенням імунітету військових кораблів.
  • Міжнародний трибунал з морського права 25 травня 2019 року зобов'язав Росію негайно звільнити всіх моряків і дати їм змогу повернутися в Україну, а також повернути кораблі.
  • 7 вересня між Україною і Росією відбувся обмін у форматі 35 на 35, під час якого, зокрема, були звільнені 24 полонені моряки.
  • 18 листопада 2019 року в акваторії Чорного моря РФ передала Україні катери "Бердянськ", "Нікополь" та буксир "Яни Капу". 20 листопада вони прибули в порт Очаків.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок