Міністерство закордонних справ відпрацьовує шляхи евакуації українців з території Афганістану, де наразі перебувають від 50 до 100 громадян.
Про це 13 серпня заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу.
"Що стосується евакуації — ми вже запустили відповідні механізми в МЗС... За нашою інформацією, зараз в Афганістані перебуває від 50 до 100 українців. Ми почали відпрацьовувати можливі шляхи евакуації, якщо надійдуть такі звернення", — заявив міністр.
За його словами, наразі громадяни України не зверталися до МЗС із проханнями евакуювати їх із країни, але наголосив, що дипломати цілодобово працюють і готові допомагати українцям "усіма доступними засобами". Він додав, що вчора для українців видали рекомендацію не відвідувати Афганістан і негайно залишити території цієї держави.
"Користуюсь цією нагодою, аби закликати всіх наших співвітчизників, які зараз перебувають в Афганістані, звертатися до посольства України у Таджикистані. Будь-якими засобами інформувати це посольство, яке за сумісництвом покриває Афганістан. Інформувати про свою, де вони знаходяться, в якому стані — щоб ми знали про них", — наголосив Кулеба.
Читайте також: "Нескорений Афганістан". Що означає наступ Талібану для країни та регіону
Він нагадав, що Україна нещодавно вже проводила евакуацію своїх громадян з проблемних точок. Зокрема — з Сектора Гази та Туреччини.
Міністр зазначив, що події в Афганістані демонструють, що це "абсолютно унікальна держава", в якій дуже важко прогнозувати розвиток безпекової ситуації на майбутнє: "Тому що ми бачимо, наскільки крихкою є безпекова ситуація там і здатність уряду стримувати наступ талібів і наскільки драматично розвиваються події".
"Україна та Афганістан мали дружні відносини, в нас партнерські відносини з нинішнім урядом, в нас, зокрема, об'єднує трагедія збитого Іраном українського літака, на якому перебували громадяни Афганістану. Тому ми безперечно бажаємо афганському народу насамперед миру, а потім вже стабільності, яка неможлива без припинення військових дій", — резюмував глава МЗС.
Читайте також: Чому конфлікт в Афганістані триває вже понад 40 років
Що відомо
- 12 серпня Міністерство закордонних справ закликало українців утриматися від поїздок до Афганістану через ескалацію збройного конфлікту на території республіки.
- 12 серпня таліби захопили міста Герат, Кандагар і Газні.
- 11 серпня стало відомо, що адміністрація президента США Джозефа Байдена очікує, що бойовики терористичного руху Талібан захоплять Кабул, столицю Афганістану, раніше, ніж розраховувала американська розвідка. Це може статись протягом трьох місяців.
- 11 серпня, таліби захопили місто Файзабад – воно стало вже дев'ятим провінційнім центром, над яким встановили контроль бойовики.
- 10 серпня таліби повністю захопили міста Сарі-Пул та Саманган.
- 6 серпня таліби повністю захопили місто Зарандж, що на кордоні між Афганістаном та Іраном. Місто стало першою столицею провінції, захопленою екстремістами після початку виведення американських військ із країни.
- 23 липня Сполучені Штати здійснили серію авіаударів по позиціях афганських талібів з метою допомогти урядовим військам Афганістану.
- 11 липня представники "Талібану" заявили, що взяли під контроль 85% території Афганістану. Однак офіційна влада країни заперечила цю інформацію..
- 1 травня 2021 року США та НАТО почали офіційно виводити своїх військових з Афганістану. Столиця країни Кабул перейшла в режим посиленої безпеки в очікуванні реакції талібів на рішення США вивести війська з Афганістану.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!