У світі поширюється лямбда-штам COVID-19 – ВООЗ

У світі поширюється лямбда-штам COVID-19 – ВООЗ

У світі поширюється лямбда-штам COVID-19 – ВООЗ
Марія Ван Керхове, фото АР

Лямбда-штам збудника COVID-19, вперше виявлений на території Перу, поширився вже у понад 30 країнах.

Про це розповіла голова технічної групи підрозділу надзвичайних захворювань ВООЗ Марія Ван Керкхове під час трансляції, яка велася у Twitter організації.

"Він (лямбда-штам – ред.) циркулює у низці держав, здебільшого у Північній і Південній Америці, хоча дотепер він був виявлений у більш ніж в 30 країнах", – повідомила вона.

Посадовиця нагадала, що вперше варіант "лямбда" був виявлений на території Перу наприкінці 2020 року. Вона зазначила, що ВООЗ зарахувала лямбда-штам до переліку варантів вірусу, що становлять інтерес, що у червні.

За словами Ван Керкхове, ВООЗ уважно стежить за поширенням штаму та взаємодіє із країнами-членами організації для отримання інформації про вірус.

Лямбда-варіант SARS-CoV-2 раніше був виявлений вченими у Південній Америці, зокрема у Перу, Чилі, Еквадорі і Аргентині. На думку науковців, вірус має кілька мутацій у спайковому білку, які, ймовірно, можуть вплинути на його заразність.

Що відомо

  • Всесвітня організація охорони здоров'я додала до списку для відстеження новий штам коронавірусу АТ.1, вперше виявлений в Росії.
  • Збудник COVID-19 штаму "Дельта" може долати імунну систему людського організму, уникаючи антитіл, націлених на певні частини вірусу, навіть у людей, які частково вакцинувалися або раніше перенесли захворювання.
  • У Європейському центрі профілактики та контролю захворювань (ECDC) прогнозують, що до кінця серпня новий штам "Дельта" представлятиме 90% усіх вірусів COVID-19, що циркулюють в Європі.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я класифікувала варіант COVID-19, виявлений в Індії, як штам, що викликає "глобальну стурбованість".
  • За інформацією ВООЗ, новий штам COVID-19 "Дельта" стає домінуючим варіантом у світі.
  • Німеччина зняла заборону на в’їзд для туристів з країн поширення штаму "Дельта"
  • Греція посилила карантин у закладах через штам "Дельта".
  • Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю заявило, що паралельно з поширенням у країні штаму COVID-19 "Дельта" спостерігається й зниження ефективності вакцини Pfizer до 64%.
  • Вчені Оксфордського університету повідомили, що вакцини проти COVID-19 від компаній Pfizer і AstraZeneca у понад 90% випадках здатні запобігти шпиталізації через зараження штамом "Дельта".

Читайте також

З 2 липня в Україні змінюються умови в'їзду з країн поширення штаму "Дельта". Що відомо

Посли країн G7 заявили про готовність допомогти Україні у проведенні вакцинації

"Швидко поширюється і знижує ефективність вакцини" — головний санлікар про штам "Дельта" COVID-19

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок