Вакцини AstraZeneca та Pfizer ефективні проти мутації "Дельта" — дослідження

Вакцини AstraZeneca та Pfizer ефективні проти мутації "Дельта" — дослідження

Вакцини AstraZeneca та Pfizer ефективні проти мутації "Дельта" — дослідження
AP

Вакцини проти COVID-19 від компаній Pfizer і AstraZeneca у понад 90% випадках здатні запобігти шпиталізації через зараження штамом "Дельта".

Як пише Reuters з посиланням на дані наукових досліджень, учені Оксфордського університету досліджували здатність антитіл у крові людей, яким були щеплені двома дозами вакцини, нейтралізувати штами "Дельта" і "Каппа".

З'ясувалося, що нейтралізація була на одному рівні з тією, яку вакцини демонстрували проти штамів "Альфа" та "Гамма".

"Це дає нам надію, що навіть у випадку поширення нових штамів наша вакцина буде продовжувати захищати людей у всьому світі та допоможе погасити хвилю пандемії для індійського народу", — йдеться в заяві топменеджера AstraZeneca Мене Пангалос.

Оксфордські науковці також дослідили ймовірність повторного зараження у людей, які раніше перенесли COVID-19. Ризик повторного захворювання штамом "Дельта" виявився особливо високим в осіб, раніше заражених варіантами бета та гамма, які виникли у Південній Африці та Бразилії відповідно.

Як повідомляє Національна служба охорони здоров'я (NHS) Великобританії, дві дози вакцини Pfizer дають 96% захисту від вірусу, тоді як AstraZeneca захищає на 92%.

Що відомо

  • До України у липні мають поставити 7,7 мільйона доз вакцин проти COVID-19. З них – щонайменше 5,3 мільйона доз китайської вакцини CoronoVac.
  • В Україні станом на 21 червня використали понад 550 тисяч доз щеплень вакцини від коронавірусу виробництва AstraZeneсa.
  • За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, наразі у світі близько 10% населення мають антитіла від COVID-19.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я класифікувала варіант COVID-19, виявлений в Індії, як штам, що викликає "глобальну стурбованість".
  • Європейська рада зняла обмеження на подорожі в межах ЄС для іноземців, які мають COVID сертифікати.
  • За останніми даними, штам "Дельта", вперше виявлений в Індії, вже зафіксований у 74 країнах і продовжує швидко поширюватися.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок