25 червня посли країн "Групи семи" зустрілися з міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком, з яким обговорили програму вакцинації в Україні. Дипломати висловили готовність допомогти Києву у проведенні щеплень.
Про це повідомила пресслужба послів G7 у Twitter.
"Посли G7 під час зустрічі з Віктором Ляшком підтвердили свою готовність допомогти Україні реалізувати програму вакцинації та підтримати її відновлення від пандемії COVID-19", — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що міністр розповів послам про плани з реформування сфери охорони здоров'я, які мають покращити якість та результативність меддопомоги для українських пацієнтів.
Читайте також: У МОЗ пояснили, чому тести на антитіла можуть бути негативними після вакцинації
Також дипломати "привітали" кроки "на підвищення прозорості й ефективності медзакупівель" через надання повноважень ДП "Медичні закупівлі України".
Що відомо
- За добу 24 червня зафіксовано 876 нових випадків захворювання на коронавірусу. Водночас 2 405 хворих — одужали.
- В Україні встановили новий рекорд щеплень проти COVID-19 з початку вакцинальної кампанії. Так, за добу 24 червня щепили понад 96 тисяч людей, одну дозу отримали 40 970 людей, повністю щеплені – 55 210 людей.
- З 29 травня 2021 року в Україні запустили перші центри масової вакцинації населення проти COVID-19. У них вакцинують як тих, кого попередньо запросили на щеплення телефонним дзвінком чи повідомленням, так і за іншою чергою усіх охочих, яким ще не надійшло запрошення, але які є в листі очікування. Пріоритет надається літнім людям. Перший відкрився у столичному Міжнародному виставковому центрі в Києві.
- Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.
- В Україні розпочався четвертий етап вакцинації від COVID-19. Під час нього щеплять людей старше 60 років, а також людей віком 18-59, які мають супутні захворювання, ув’язнених та персонал закладів позбавлення волі та слідчих ізоляторів.
- ЮНІСЕФ очікує, що 20% населення України буде щеплено вакцинами, отриманими від глобальної ініціативи COVAX. Водночас у фонді закликали продовжити рутинну вакцинацію від інших хвороб.
- 7 червня під час телефонної розмови президентів Володимира Зеленського і Джо Байдена, американська сторона поінформувала про плани передати Україні 900 тисяч доз вакцини від коронавірусу.
- 21 червня стало відомо, що США роздадуть 55 мільйонів доз вакцини. Україна отримає частину.
Читайте також
Чим небезпечний штам коронавірусу "Дельта". Пояснюють імунологи
Які штами COVID-19 найнебезпечніші та як від них захиститися. Пояснює ЦГЗ
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!