Новий варіант COVID-19 "Дельта" до кінця літа
стане домінуючим в Європі – ECDC

Новий варіант COVID-19 "Дельта" до кінця літа стане домінуючим в Європі – ECDC

Новий варіант COVID-19 "Дельта" до кінця літа
стане домінуючим в Європі – ECDC
AP

У Європейському центрі профілактики та контролю захворювань (ECDC) прогнозують, що до кінця серпня новий штам "Дельта" представлятиме 90% усіх вірусів COVID-19, що циркулюють в Європі.

Про це йдеться у заяві директорки ECDC Андреа Аммон.

"На жаль, попередні дані показують, що він також може заразити людей, які отримали лише одне щеплення вакциною. Дуже ймовірно, що варіант Delta буде широко циркулювати протягом літа, особливо серед молодих людей, які поки не можуть вакцинуватися. Це може спричинити ризик інфікування найбільш вразливих осіб та викликати важкий перебіг захворювання та смерть, якщо вони не будуть щеплені повністю", – заявила Аммон.

За її словами, щеплення двома дозами будь-якої вакцини проти COVID-19 забезпечує високий захист від цього варіанту та його наслідків. Водночас близько 30% людей старше 80 років та близько 40% осіб старше 60 років ще не пройшли повного курсу вакцинації в ЄС.

В ECDC радять пришвидшувати темпи вакцинації та щеплювати другою дозою у мінімально дозволений інтервал від першої дози, щоб пришвидшити швидкість захисту вразливих осіб.

Що відомо

  • Всесвітня організація охорони здоров'я класифікувала варіант COVID-19, виявлений в Індії, як штам, що викликає "глобальну стурбованість".
  • За інформацією ВООЗ, новий штам COVID-19 "Дельта" стає домінуючим варіантом у світі.
  • На території України зафіксовані перші два випадки зараження штамом збудника COVID-19 "Дельта".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок