ВООЗ назвала індійський варіант COVID-19 "глобальною проблемою"

ВООЗ назвала індійський варіант COVID-19 "глобальною проблемою"

ВООЗ назвала індійський варіант COVID-19 "глобальною проблемою"
. AP

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) класифікувала варіант COVID-19, виявленого в Індії, як варіант, що викликає "глобальну стурбованість", передає BBC.

Як зазначають у ВООЗ, попередні дослідження показують, що мутація B.1.617 поширюється легше, ніж інші варіанти, й вимагає подальшого вивчення.

Перекваліфікація варіанту вірусу відбувається з "представляє інтерес" до "що викликає занепокоєння", коли він, зокрема, має легку передачу, викликає важкий перебіг захворювання чи знижує ефективності лікування і вакцини.

Три інших варіанти з Великобританії, Південної Африки та Бразилії отримали таке ж позначення.

За даними ВООЗ, цей варіант вже поширився більш ніж в 30 країнах. Цей варіант вивчається, щоб встановити, чи є він причиною смертельного сплеску в Індії. Проте уряд Індії заявляє, що кореляція між новим варіантом COVID-19 та смертоносної другою хвилею в Індії – ще не "повністю встановлена".

Читайте також: Коронавірусне цунамі. Українка, яка живе в Індії, розповіла про боротьбу з пандемією

Станом на 10 травня за добу в Індії було зафіксовано 366 161 новий випадок COVID-19, 3754 людей померли, що нижче рекордних піків.

Що відомо

  • 13 квітня Індія випередила Бразилію і стала другою країною серед переліку країн, які найбільше постраждали від пандемії.
  • 15 квітня Індія оновила рекорд за новини випадками коронавірусу. Тоді виявили 200 тисяч випадків COVID-19 за добу. 21 квітня Індія знову оновила рекорд за кількістю нових випадків (понад 314 тисяч).
  • Через спалах COVID-19 в Індії облаштовують крематорії на вулицях.
  • 27 квітня через хвилю нових випадків коронавірусу уряд Індії звернувся по допомогу до армії. Того ж дня країна почала отримувати міжнародну допомогу.
  • 5 травня Індія оновила добовий рекорд за кількістю нових випадків захворювання на COVID-19 за добу.
  • У ВООЗ заявили, що останні дані, які надають уряди країн світу, свідчать про те, що темпи поширення COVID-19 та смертність від захворювання у світі посилюється.
  • В Індії на тлі пандемії COVID-19 все частіше фіксують випадки ще однієї хвороби – мукоромікозу, яку іноді називають "чорною пліснявою".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок